niedziela, 14 kwietnia, 2024

„Teeth Marks” Mindfield na żywo w JDK

0
„Teeth Marks” Mindfield na żywo w JDK
Udostępnij:

Kilkaset osób bawiło się na koncercie promującym debiutancki album zespołu Mindfield w Jasielskim Domu Kultury. Oprócz gospodarzy wieczoru gościnnie wystąpiły formacje Overcolored i Cinemon.

Koncert rozpoczął się od występu krakowskiej grupy Overcolored. Muzyka grupy to szeroko pojęty rock alternatywny. Muzycy rozpoczęli swój występ od instrumentalnego utworu „The Rat Race”. Później do panów dołączyła wokalistka Katarzyna Malenda, która w uroczy sposób, lekko przekomarzała się z publicznością. Zespół zaprezentował m.in. takie utwory jak: „Car Crash”, tytułowy utwór z EP. „Mandragora”, „Krawędź ziemi” czy „The Ghost”.

 

Kolejnymi muzykami, którzy weszli na scenę JDK, byli przedstawiciele krakowsko – jasielskiej formacji Cinemon. Zespół inspiruje się klasyką rocka, a podczas koncertu gitarzyście i wokaliście grupy – Michałowi Wójcikowi – udało się złapać znakomity kontakt z publicznością. Zagrali m.in. „Up In The Skies”, „Remember Me”, „Mountains”, a także nagrania, z EPki „Three Days”, w tym utwór tytułowy oraz „Na Na Na” i „Analog Man”.

Na zakończenie wystąpił gospodarz koncertu, zespół Mindfield. Główni wykonawcy tego wieczoru pozytywnie zaskoczyli przybyłych znakomitym połączeniem wizualnych kolaży – nad którymi czuwał odpowiedzialny za sample i elektronikę Marek Mróz – z muzyką. Rozpoczęli swój występ od nagrania „Eraser”, które otwiera album „Teeth Marks”. Po zagraniu wszystkich utworów z debiutanckiej płyty powrócili do EP-ki „Snap Of Fingers” z 2009 roku. Z tej płyty zagrali m.in. „Halo”, Shine” czy „Useless Advice”. Żywiołowość członków grupy, ich muzyka, która wymyka się wszelkim schematom, a także doskonały kontakt z publicznością gitarzysty i wokalisty, Karola „Panka” Pankiewicza, wywarły duże wrażenie na słuchaczach, którzy pomimo dwóch bisów, jeszcze długo nie chcieli się rozstać z muzykami.

pch (JDK)

Zobacz galerię zdjęć z Koncertu