niedziela, 14 lipca, 2024

Klasyczne brzmienia w JDK

0
Klasyczne brzmienia w JDK
Udostępnij:

Utwory Ludwiga Van Beethovena, Fryderyka Chopina, Felixa Mendelssohna, Camilla’e Saint Saëns’a i Roberta Schumanna w wykonaniu młodych pianistów zabrzmiały w Jasielskim Domu Kultury. Koncert odbył się 10 lutego br. w ramach XI Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”.
W „Delegacji muzycznej forum” znalazło się ośmioro znakomitych młodych muzyków z Polski, Słowacji, Białorusi i Ukrainy. Koncert rozpoczął występ Tatiany Hlushaniny, jej interpretacja Preludium i Fugi h – moll, stanowiące fragment „Das Wohltemperierte Klavier”, została nagrodzona przez publiczność gromkimi brawami. Z równie ciepłym przyjęciem spotkali się pozostali artyści – Adelina Parkhomenko, Aleksandra Szamocka, Lenka Pollakova, Sofiia Shvets, Michał Oleszak, Piotr Woźniak i Michał Przybylski.

Koncert zorganizowany przez Podkarpacką Fundację Kultury odbył się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mecenasa Kultury Polskiej Yamaha.

***

Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” to cykliczna impreza muzyczna odbywająca się na przełomie stycznia i lutego w Sanoku i w całym Euroregionie Karpat. W tym czasie do Sanoka przyjeżdża każdorazowo około 200 uczestników z kilkunastu krajów.

pch(JDK)