poniedziałek, 4 marca, 2024

Twórczość Marii Majki Zuzańskiej

0
Twórczość Marii Majki Zuzańskiej
Udostępnij:

Jeszcze przez kilka dni (do 2czerwca br.) w Galerii JDK można zwiedzać wystawę malarstwa Marii Majki Zuzańskiej „Wypisać imię złudzeniom”. Jej finisaż odbył się we wtorek, 23 maja br.

To kolejna indywidualna wystawa artystki mieszkającej w Łęcznej (woj. lubelskie) w Jaśle, druga w Galerii JDK (wystawiała również w MalGalerii Małgorzaty Samborskiej). W JDK pokazywała „Martwe natury kwiatami ożywione”, tym razem prezentuje kilka cykli, które po raz pierwszy wystawiała w lutym br. – Troszeczkę bałam się tego, że te obrazy są trochę makabryczne, że będą odstraszać, ale chyba przez to, że są tak kolorowe okazały się w odbiorze „do przyjęcia” – mówiła podczas finizażu, zapowiadającego rychłe zamknięcie ekspozycji.

Zaprzyjaźnioną z jasielską Nieformalną Grupą „Plaja” malarkę i poetkę, przedstawiła na wstępie wicedyrektor JDK Helena Gołębiowska.

Maria Majka Zuzańska pochodzi z lubelszczyzny. Urodziła się w 1958 r. w Biłgoraju, ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, od 1986 r. jest związana z Łęczną. Pracuje w tamtejszym Centrum Kultury, jest prezesem Łęczańskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama”. Tworzy w różnych technikach; uprawia akryl, akwarele, olej, batik, pastel, malarstwo na szkle i jedwabiu. Jest stałą uczestniczką plenerów; jej prace można było oglądać na kilkudziesięciu wystawach w kraju i zagranicą. Jest też m.in. laureatką konkursu plastycznego w Hrubieszowie i nagród samorządowych za działalność w dziedzinie kultury.

JDK -st

{gallery}galerie/17_rok/jdk_finisaz_majka{/gallery}