czwartek, 18 sierpnia, 2022

Warsztaty z Dariuszem Bugalskim

0
Warsztaty z Dariuszem Bugalskim
Udostępnij:

W dniach 13-14 maja odbyły się dwudniowe warsztaty dziennikarskie „Literatura na fali” przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Warsztaty prowadził dziennikarz radiowej Trójki, Dariusz Bugalski.

Pierwszego dnia zajęcia odbywały się w MBP w Jaśle, a uczestnicy poznawali tajniki przygotowania audycji radiowej. Dowiedzieli się m.in. jak przygotowywać pytania, jak utrzymywać uwagę słuchaczy, jak kontrolować przebieg programu. Obejrzeli również przykłady dobrych i złych audycji.

 

Drugiego dnia warsztatów nabyte umiejętności zostały sprawdzone w praktyce. Zajęcia odbyły się w nowoczesnym, profesjonalnym studiu Papaya Studio w Lipinkach, pracującym w domenie cyfrowej. Adepci dziennikarstwa pracowali “na antenie” pod okiem prowadzącego D. Bugalskiego. Dwuosobowe grupy miały przygotować 10 minutowe audycje poświęcone bohaterom ulubionych bajek. Audycje były nagrywane, a po nagraniu dyskutowano o dobrych stronach audycji i najczęściej popełnianych błędach.

Partnerem w organizacji warsztatów była firma Romanow: Ciesielstwo – Dekarstwo.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawuje www.twojejaslo.pl

MBP Jasło

{gallery}galerie/warsztaty_bugalski{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj