poniedziałek, 6 lutego, 2023

Warsztaty rzeźby ludowej

0
Warsztaty rzeźby ludowej
Udostępnij:

W Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie w ramach projektu „Ludowo, smacznie i kolorowo” odbyły warsztaty rzeźby ludowej. Gimnazjaliści z ZSP w Skołyszynie, dzięki informacjom przekazanym przez Jana Wojtasa pogłębili swoją wiedzę na temat twórczości ludowej. W trakcie warsztatów młodzież zapoznała się z technikami i narzędziami pracy rzeźbiarza oraz wykonała własne rzeźby.
Jan Wojtas – mieszka w Przysiekach. Rzeźbą zajmuje się od 15 lat. Wykonuje rzeźby pełne, płaskorzeźby, makiety kościołów, cerkwi. Jego prace wystawiane były m. in. w Trebiszowie, w Muzeum w Jaśle, Jasielskim Domu Kultury, Wystawiał swoje prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych w pobliskich Domach Kultury. Wykonuje corocznie główną nagrodę „Festiwalu Folkloru Karpat” w Trzcinicy, statuetkę „Karpackiego grajka”.

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu „Ludowo, smacznie i kolorowo – organizacja warsztatów i imprezy kulturalnej oraz wydanie publikacji promującej dziedzictwo kulinarne i artystyczne Gminy Skołyszyn” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej w ramach Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/Tradycyjnego/Ekologicznego w ramach projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Przysieki Nasz Dom” wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zgodnie z umową zawartą ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”.

GOKiCz w Skołyszynie

{gallery}galerie/warsztaty_skołyszyn{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj