sobota, 13 lipca, 2024

XVII Andrzejkowe Spotkania Taneczne

0
XVII Andrzejkowe Spotkania Taneczne
Udostępnij:

Już w najbliższą sobotę, 25 listopada w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się kolejna, XVII edycja Andrzejkowych Spotkań Tanecznych. Celem imprezy jest przede wszystkim konfrontacja dorobku artystycznego, ale także wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z amatorskimi zespołami tanecznymi.

W tym roku do udziału zgłosiło się ponad 450 tancerzy, m.in. z Dębicy, Strzyżowa, Korzennej, Chełma, Leżajska, Jedlicza, Mielca, Przeworska, Chorkówki, Rzeszowa, Jasienicy Rosielnej, Leska, Libuszy, Tarnowa, Krosna, Ropy, Gorlic i Jasła. – Ważnym aspektem konkursu jest też upowszechnianie tańca, jako sposobu rozwoju własnej osobowości, rozbudzanie zainteresowania oraz zasad Fair Play wśród dzieci i młodzieży – mówi Katarzyna Korona, organizator przeglądu, instruktor tańca w Jasielskim Domu Kultury.

W konkursie weźmie udział 26 solistów, 22 duety i 29 zespołów. Jury w składzie: Anna Puzio (Rzeszów), Kinga Kaczor (Kraków) i Grzegorz Matuszek (Przeworsk) oceniać będzie prezentacje w trzech kategoriach wiekowych oraz dwóch tanecznych: taniec nowoczesny i inscenizacja taneczna.

JDK