piątek, 24 maja, 2024

XXII Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej – Skołyszyn 2024

0
XXII Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej – Skołyszyn 2024
Laureaci XXII Powiatowego Konkursu Grafiki Komputerowej – Skołyszyn 2024
Udostępnij:

19 kwietnia 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji Konkursu Grafiki Komputerowej. Zastępca Wójta Gminy Skołyszyn Paweł Gutkowski oraz Dyrektor GOKiCz w Skołyszynie Marta Gąsiorowska wręczyli laureatom konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 89 prac ze szkół powiatu jasielskiego (SP Nr 1 w Jaśle, SP Nr 2 w Jaśle, SP Nr 12 w Jaśle, SP w Łężynach, SP w Dobryni, SP w Zarzeczu, SP w Foluszu, SP w Dębowcu, SP w Łysej Górze, NZS w Umieszczu, SP w Skołyszynie, SP w Nowym Żmigrodzie, SP w Święcanach, SP w Bączalu Dolnym) oraz z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sosnowcu. Tematem tegorocznej edycji były „Kwiaty”

Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności plastycznych i wyrobienie wyobraźni artystycznej, wyćwiczenie sprawnego posługiwania się nowoczesną techniką informatyczną, stworzenie uczniom możliwości współzawodnictwa oraz prezentacji informatycznych dokonań.

4 kwietnia 2024 roku Jury w składzie: Paweł Gutkowski (Zastępca Wójta Gminy Skołyszyn), Marta Gąsiorowska (dyrektor GOKiCz w Skołyszynie), Artur Sowiński (informatyk UG w Skołyszynie) oraz Władysława Kołodziej (instruktorka plastyki GOKiCz w Skołyszynie), biorąc pod uwagę – walory plastyczne pracy (kompozycja, przestrzeń, barwa), zgodność z tematem, twórcze podejście do zadania plastycznego (pomysłowość, oryginalność), samodzielność, znajomość i umiejętność wykorzystania narzędzi programów graficznych, estetykę wykonania postanowiło przyznać następujące miejsca
i wyróżnienia:

Klasy IV-VI

  • Miejsce I: Joanna Klimkiewicz – kl. VI SP w Dobryni, Nauczyciel: Bogusław Hućko
  • Miejsce II: Maciej Stopkowicz – kl. IV SP Nr 12 w Jaśle, Nauczyciel: Artur Domasławski
  •  Miejsce  III Martyna Świędrych – kl. VI SP w Bączalu Dolnym, Nauczyciel: Anna Data

Wyróżnienia:

  • Weronika Brożyna – kl. VI, SP Nr 2 w Jaśle,
  • Milena Halerz – kl. V, SP Bączalu Dolnym, Nauczyciel: Anna Data
  • Olga Rutana – kl. V, SP nr 1 w Jaśle, Nauczyciel: Barbara Gonera
  • Michał Such – kl. VI, SP w Nowym Żmigrodzie, Nauczyciel: Renata Piątkowska
  • Oliwia Witalis – kl. V, SP w Bączalu Dolnym, Nauczyciel: Anna Data

Klasy VII-VIII

  • Miejsce I /ex aequo/:
  • Mikołaj Żebracki – kl. VII SP Nr 12 w Jaśle, Nauczyciel: Dariusz Koś
  • Michał Ziajka – kl. VII SP nr 12 w Jaśle, Nauczyciel: Dariusz Koś
  • Miejsce II:
  •  Marcin Michnal – kl. VIII SP w Dębowcu, Nauczyciel: Monika Kwilosz
  • Miejsce III /ex aequo/:
  • Julia Szostak – kl. VIII SP Nr 2 w Jaśle, Nauczyciel: Zbigniew Bizoń
  • Karolina Such – kl. VIII SP w Nowym Żmigrodzie, Nauczyciel: Renata Piątkowska

Wyróżnienia:

  • Maja Gierlicka – kl. VIII SP Nr 2 w Jaśle, Nauczyciel: Zbigniew Bizoń
  • Martyna Głowacka – kl. VII  NZS w Umieszczu, Nauczyciel: Jadwiga Lach
  • Gabriela Gustek – kl. VIII  SP nr 2 w Jaśle, Nauczyciel: Zbigniew Bizoń
  • Katarzyna Kuchta – kl. VII SP w Święcanach, Nauczyciel: Barbara Bochenek
  • Ewelina Kurzawa – kl. VIII SP w Święcanach, Nauczyciel: Barbara Bochenek
  • Natalia Piotrowska – kl. VII SP w Święcanach, Nauczyciel: Barbara Bochenek
  • Mikołaj Sarnecki – kl. VII SP w Skołyszynie, Nauczyciel: Monika Socha

GOKiCz w Skołyszynie