sobota, 26 listopada, 2022

Z biblioteki do… Afryki!

0
Z biblioteki do… Afryki!
Udostępnij:

Pasjonująca podróż rowerem, konno a nawet na wielbłądzie, rozpoznawanie tropów afrykańskich zwierząt, gra na bębnie i błyskawiczny kurs zawijania turbanu… 17 września 2013 r. członkowie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wraz z Łukaszem Wierzbickim zwiedzili Afrykę!
Niecodzienny gość jasielskiej Biblioteki, Łukasz Wierzbicki, jest podróżnikiem, redaktorem, autorem książek dla dzieci. Jego wizyta w Klubie Czytających Rodzin to prezent i wyróżnienie od Fundacji „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom” za ciekawą i pełną zaangażowania zarówno dorosłych jak i dzieci działalność Klubu. Wraz z autorem „Afryki Kazika” uczestnicy spotkania przemierzyli Afrykę śladami polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka i mieli okazję uczestniczyć w jego przygodach. Poznali także Wojtka – niedźwiedzia, który w czasie II wojny światowej przebył cały szlak bojowy z polskimi żołnierzami z armii gen. Andersa. Barwnie poprowadzona opowieść, przeplatana ilustracjami, filmami, rozmowami a także grą na afrykańskich instrumentach sprawiła, że spotkaniu cały czas towarzyszył głośny śmiech, spontaniczne pytania i spostrzeżenia, a przede wszystkim ogromna ciekawość, którą – jak podkreślił Łukasz Wierzbicki – może zaspokoić czytanie, bo właśnie od książek zaczyna się planowanie własnych przygód i podróży. Autor obiecał, że jeśli klubowicze nadal będą czytać i dzięki książkom realizować swoje marzenia, to za trzydzieści lat odwiedzi nas znowu by o tym porozmawiać i podzielić się wrażeniami. Trzymamy za słowo!

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Ogólnopolski projekt Fundacji wspierający działanie Klubów Czytających Rodzin dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/wierzbicki_mbp{/gallery}

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj