poniedziałek, 22 lipca, 2024

Zaproszenie do udziału w Konkursie Fotograficznym „Jasło – Moje Miasto”

0
Zaproszenie do udziału w Konkursie Fotograficznym „Jasło – Moje Miasto”
Jedna z nagrodzonych w ubiegłym roku prac, autorstwa Marcela Łuckiego, fot. arch.
Udostępnij:

Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają do udziału w kolejnym, już XXVII, Konkursie Fotograficznym „Jasło – Moje Miasto”.

W tym roku odbędzie się on pod hasłem: „Tętno miasta”. Głównym celem tegorocznej edycji jest ukazanie życia codziennego miasta i jego mieszkańców. Trzymając się zasady „patrz oczyma, fotografuj sercem” liczymy, że startujący w konkursie uchwycą mieszkańców Jasła w różnych formach ich aktywności. Współczesny, prawdziwy obraz Jasła to nie tylko ulice czy budynki ale także ludzie, to jak żyją, jak są ubrani, co robią, jak się zachowują. Chcemy aby uczestnicy pokazali jaślan, swoich przyjaciół, sąsiadów, mieszkańców na tle ich miasta, na ich ulicach i placach, parkach, skwerach, zakładach pracy czy wnętrzach charakterystycznych budynków. Każde miasto ma swój własny puls, specyficzne tętno, które uspokaja się nocą, by od rana bić coraz mocniej. To żywy organizm który się zmienia. Liczymy, że obserwacja tych zmian zaowocuje bardzo ciekawymi fotografiami, prawdziwymi dziełami sztuki.

Mile widziane są prace wszystkich młodych i starszych pasjonatów fotografii z Jasła i regionu. Zachęcamy do twórczej pracy oraz do wykreowania własnych, autorskich, ciekawych i oryginalnych wizji. Zapraszamy wszystkich fotografujących do uczestnictwa w konkursie i do zaprezentowania swoich prac. Oprócz treści ważna będzie również  forma indywidualnego ujęcia autora zdjęć, jego pomysł i spojrzenie na temat.

Szczegóły dotyczące XXVII Konkursu Fotograficznego „Jasło – Moje Miasto” – znajdują się w jego regulaminie.

SMJiRJ i MDK w Jaśle