środa, 19 czerwca, 2024

Biegowa jesień na Beskidniku

0
Biegowa jesień na Beskidniku
fot. arch.
Udostępnij:

Już 3 października 2021 r. na szlaki Magurskiego Parku Narodowego wybiegną zawodnicy VI Biegu Beskidnika. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy będą mieli do wyboru trasy o długości 6 km, 21 km i 63 km.

Mamy nadzieję, że urokliwe tereny Beskidu Niskiego i atrakcyjne trasy biegowe przyciągną wielu zawodników i razem będziemy mogli się cieszyć tym sportowym wydarzeniem.

Strefa startu dla uczestników dystansu 6 km i 21 km znajdować się będzie w Parku Rekreacji i  Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu, natomiast biegacze dystansu ultra wystartują spod Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej.

Start zawodników odbywać się będzie w następujący sposób:

  • Uczestnicy dystansu 63 km – godz. 6.00, Ożenna
  • Uczestnicy dystansu 6 km – godz. 11.00, Folusz
  • Uczestnicy dystansu 21 km – godz. 11.15, Folusz

Biuro zawodów dla biegaczy funkcjonować będzie w dniach:

  • 01.10.2021 r. godz. 8.00 – 20.00 – MDK w Jaśle, ul. Jana Pawła II 8A,
  • 02.10.2021 r. – godz. 10.00 – 16.00 – MDK w Jaśle,
  • 03.10.2021 r. – godz. 8.00 – 10.30 – Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu.

Najmłodsi Beskidnicy także będą mogli zaznać sportowej rywalizacji, w tym dniu odbędą się biegi dla dzieci od 6 do 15 lat. Zapisów dokonać będzie można 3 października 2021 r. od godz. 11.30. Start biegów dla dzieci przewidywany jest na godzinę 12.15.

Aktualne informacje na temat zawodów znaleźć można pod adresem:

https://www.facebook.com/BiegBeskidnika, oraz na stronie biegbeskidnika.powiat.jaslo.pl

W przypadku niewyczerpania limitów pakietów startowych będzie istniała możliwość zapisania się w  dniu zawodów na dystanse 21 km i 6 km. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem zawodów dostępnym na podanych wyżej stronach.

Organizator VI Biegu Beskidnika: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle

Bieg odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Jasielskiego.

Partnerzy biegu: Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILIARIS, Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów, Gmina Dębowiec, Magurski Park Narodowy, Nadleśnictwo Gorlice.

Sponsorzy i pozostali partnerzy: Toyota Jasło, Nowy Styl, Habys Sp. z o.o., Petrosoft Technologie Informatyczne Sp. z o.o,  Sylveco, Vobro, Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców, Ośrodek Wypoczynkowy Folusz, Iwoniczanka, Fabryka Armatur Jafar  SA, Delikatesy Centrum – Jasło, ul. Floriańska, Fish Bar Pik Stawy Wacława,., Sz.P. Alicja Zając, Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Sz.P. Bogdan Rzońca, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Szpital Specjalistyczny w Jaśle, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe/ Grupa Krynicka, Dom Pomocy Społecznej w Foluszu

Patroni medialni: biegigorskie.pl runandtravel.pl, Polskie Radio Rzeszów, Gorlice.tv

Serdecznie zapraszamy !

Photo by: Framed.moments.by.J

MDK w Jaśle