wtorek, 18 czerwca, 2024

13. „Piknik na 5!”

0
13. „Piknik na 5!”
Udostępnij:

Mimo kapryśnej aury 13. „Piknik na 5!” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle był bardzo udany. Tradycyjnie dobrą zabawę połączono z podziękowaniami dla sponsorów i przyjaciół ośrodka.

„Piknik na 5!”, to cykliczna impreza organizowana przez SOSW w Jaśle. Inicjatorką i główną organizatorką tego przedsięwzięcia jest Joanna Wójtowicz. – Piknik ma za zadanie integrować nasze dzieci ze środowiskiem lokalnym, ale także rodziców i nauczycieli. To także świetna okazja by podziękować naszym sponsorom, którzy od wielu lat nam pomagają, nie tylko przy organizacji pikniku, ale przez cały rok. Wspierają wszystkie nasze działania za co jesteśmy im bardzo wdzięczni – mówi A.Wójtowicz.

Dzięki ich wsparciu i zaangażowaniu co roku organizujemy wiele przedsięwzięć dla naszych dzieci – podkreśla Barbara Łącka, dyrektor SOSW w Jaśle. – Były to m.in. paczki mikołajkowe, wycieczki, konkursy, zabawy choinkowe i andrzejkowe, wyjazdy na zielone szkoły, zajęcia z hipoterapii i wiele innych.

Przyjaciele SOSW otrzymali dyplomy z podziękowaniami i pamiątkowe kwiaty wykonane przez wychowanków ośrodka.

Atrakcji podczas pikniku nie brakowało. Były gry i zabawy, w których dzieci, nauczyciele, rodzice i goście wspólnie świetnie się bawili. Były przejażdżki kucykiem, zabytkowymi samochodami, spotkanie z pszczelarzem, treserem psa ratownika, prezentacja artystycznych wyrobów drewnianych i ceramicznych i plac zabaw. Były pokazy sztuk walki, aerobik-dance, występy taneczne dzieci, malowanie twarzy, czesanie fryzur i tatuaże.

Gwoździem artystycznej części programu była inscenizacja bajki „O rybaku i złotej rybce” w wykonaniu działającego przy ośrodku teatrzyku „Jeżowy Kolec”.

Organizatorzy zadbali także o smaczny i urozmaicony poczęstunek dla uczestników.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z imprezy: Kolejny udany  „Piknik na 5!” w SOSW

Ewa Wawro