niedziela, 4 grudnia, 2022

Są tam, gdzie ich potrzebują

0
Są tam, gdzie ich potrzebują
Udostępnij:

Wspólnymi siłami można zdziałać naprawdę wiele. Zdają sobie z tego sprawę pracownicy Banku BGŻ w Jaśle. W bieżącym roku razem z Kołem Terenowym Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Jaśle, zrealizowali projekt na rzecz Młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie ze sprzężonymi kalectwami.
Bank BGŻ wspiera Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jaśle. Jego podopieczni – dzieci i dorośli niepełnosprawni intelektualnie – to osoby szczególnie zagrożone wykluczeniem społecznym. W ramach Obchodów Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie odbyło się spotkanie integracyjne wolontariuszy z jasielskiego oddziale banku z podopiecznymi ośrodka i przekazali zakupiony przez bank specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny umożliwia skuteczną terapię ruchową i aktywizację wychowanków.

Projekt p.n. Obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie to jeden z 22 projektów nagrodzonych przez Fundację BGŻ. Zgodnie z hasłem „Możesz na Mnie Polegać” w banku BGŻ prowadzony jest program wolontariatu pracowniczego. W I edycji konkursu nagrodzonych zostało 8 projektów angażujących ponad 40 pracowników Banku.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni dyrektorowi banku BGŻ w Jaśle panu Mirosławowi Sanockiemu oraz pracownikom banku zaangażowanym w pomoc podczas realizacji projektu. Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu i pracy wolontariuszy oddziale w Jaśle mogliśmy zorganizować udaną imprezę integracyjną dla osób niepełnosprawnych i społeczności lokalnej. Otrzymany sprzęt rehabilitacyjny długo będzie służył naszym podopiecznym – mówi kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Bożena Rówińska.

Nasze zaangażowanie jest wyrazem chęci wsparcia społeczności, w której żyjemy i pracujemy. Staramy się być blisko ludzi i pomagać tym, którym jesteśmy potrzebni – podkreśla Mirosław Sanocki, dyrektor oddziału w Jaśle. – Koło Terenowe Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Jaśle, aby móc jak najowocniej realizować swoje zadania, potrzebuje wsparcia ze strony otoczenia. Wierzymy, że realizacja projektu Obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie przyczyni się do poprawy sytuacji Młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie i zachęci do podejmowania działań na rzecz Koła Terenowego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Jaśle i jego podopiecznych –  zaznacza Sanocki.  

Pracownicy banku od lat angażują się w działania na rzecz społeczności lokalnej, uczestniczą w dożynkach, w zbiórce na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspierają wyścigi rowerowe dla dzieci organizowane podczas imprez rowerowych Cyklokarpaty w Jaśle.

red.

{gallery}galerie/WTZ_BGZ{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj