poniedziałek, 5 grudnia, 2022

Lokomat – super urządzenie, ale nie dla każdego

0
Lokomat – super urządzenie, ale nie dla każdego
Udostępnij:

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak bardzo dla osoby niepełnosprawnej ruchowo ważna jest odpowiednia rehabilitacja. W zasadzie, jeśli ma przynosić efekty, to nie wolno jej nigdy przerywać. Ogromne znaczenie ma także sprzęt z którego się korzysta i przynoszące efekty metody rehabilitacji. Przykładem jest lokomat.

Lokomat to najnowszej generacji sprzęt służący do nauko chodzenia. Niestety korzystanie z niego jest bardzo drogie, a do tego dostęp do urządzenia jest bardzo ograniczony. Mnie udało się osobiście przekonać, na czym polega to urządzenie.

W sobotę, 28 czerwca, byłam w Tajęcinie, za Rzeszowem, w klinice Rehamed Center, gdzie lokomat jest dostępny. Było super.

{youtube}Y4PdNW1K2Us&feature=youtu.be|400|300|0{/youtube}

Pojechałam tam w tym terminie nieprzypadkowo. Tylko w ten dzień korzystanie z tego urządzenia było za darmo. Normalni, do końca czerwca, korzystanie z tego urządzenia przez godzinę wynosiło 150 zł, normalna stawka wynosi 250 zł.

Urządzenie to jest przełomem techniki i jest bardzo skuteczne. Niestety dojazdy i opłaty są zbyt wysokie bym mogła korzystać z tej formy rehabilitacji. Istnieje możliwość uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym w tej klinice, 2 lub 3 tygodnie, jednak jedna doba, pobytu w klinice kosztuje ponad 300 zł. Jak dla mnie to za drogo. Nie stać mnie na to, a tak bardzo chciałabym wziąć udział w takiej rehabilitacji, gdyż to urządzenie bardzo by mi pomogło wrócić szybciej do pełnej sprawności.

Szansą dla mnie jest tylko to, że klinika podpisze umowę z NFZ i będę mogła skorzystać z oferty w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

Zapraszam także do odwiedzania mojego bloga http://ewelsz.blogspot.com/2014/06/lokomat.html

Ewelina Szot

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj