niedziela, 5 lutego, 2023

Mikołaj odwiedził niepełnosprawne dzieci

0
Mikołaj odwiedził niepełnosprawne dzieci
Udostępnij:

Dzisiaj wieczorem św. Mikołaj odwiedził dzieci korzystające z zajęć sportowych na krytej pływalni MOSiR w Jaśle, realizowanych w ramach naszego projektu „Łamiemy bariery”. – Za te uśmiechniętej buzie warto było przylecieć tu nawet z Laponii – powiedział Mikołaj rozdając prezenty.

Od prawie roku, głównym partnerem projektu „Łamiemy bajery” jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. To dzięki uprzejmości i zrozumieniu potrzeb przez dyrekcję MOSiR, niepełnosprawne dzieci z powiatu jasielskiego mogą uczestniczyć w bezpłatnej nauce pływania.

 

O projekcie pisaliśmy m.in.    tutaj  i    tutaj

Od tamtej pory zajęcia i wciąż są prowadzone, mimo, iż  niektórzy partnerzy wykruszyli się już w projektu.

Na zajęcia regularnie chodzą m.in. 9,5-letnia Klaudia, i 7-letni Bartosz, oboje z niedosłuchem.

–  Warto organizować takie zajęcia, dzieci mają nie tylko wielką radość ale także rehabilitację poprzez sport. Nie mogą się doczekać zajęć, wciąż pytają kiedy będzie środa czy piątek, kiedy znów będą mogły uczyć się pływania – mówi Marta Wójciak z Bączala w pow. jasielskim, mama Klaudii i Bartosza. – Jak wchodzą do wody to ściągamy im aparaty słuchowe i wówczas już nic nie słyszą, trzeba im wszystko pokazywać. Ale radzą sobie coraz lepiej.

Mój syn Mateusz, kiedyś już chodził na prywatne lekcje, ale nie bardzo je lubił. Teraz jak chodzi w grupie innych dzieci, to jest o wiele bardziej zainteresowany. Jesteśmy bardzo wdzięczni dyrekcji MOSiR za to, że umożliwia nam taką formę rehabilitacji naszych niepełnosprawnych dzieci – podkreśla Edyta Gorczyca z Kowalów, dzielnicy Jasła.

My również składamy wielkie podziękowania dla dyrekcji MOSiR w Jaśle i prosimy o dalszy udział w projekcie.

Gorące podziękowania składamy także sponsorowi dzisiejszych „mikołajek”, niezawodnej jak zwykle sieci sklepów MPM w Jaśle.

Ewa Wawro

{gallery}galerie/mikołaj_mosir{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj