wtorek, 21 marca, 2023

„Nie” dla projektu „Lewiatan”!

0
„Nie” dla projektu „Lewiatan”!
Udostępnij:

Kontynuując temat opisany w tekście:  Niepełnosprawni apelują do parlamentarzystów
miło nam poinformować, że starania SON „Podkarpacie” podjęte wspólnie z panią Senator Alicją Zając przyniosły w pełni pozytywny skutek, gdyż Ministerstwo Pracy/BON wydało stanowisko, że rząd w sposób jednoznacznie negatywny ocenia projekt KPPP „Lewiatan” dot. noweli art.22 ustawy o rehabilitacji, którego celem jest ograniczenie tzw. odpisu na PFRON do 30% kwoty netto określonej na fakturze dot. zakupu produkcji lub usługi u uprawnionych sprzedawców, co groziłoby zwolnieniem z pracy ok.19 tys. pracowników ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Pełna informacja o powyższym znajduje sięponiżej, w odpowiedzi p. Ministra Jarosława Dudy na Oświadczenie p.Senator Alicji Zając w tej sprawie: http://senat.gov.pl/sklad/senatorowie/oswiadczenia-senatorskie,66,8.html

51. posiedzenie Senatu, 20 marca 2014 r., oświadczenie skierowane do ministra pracy i polityki społecznej w sprawie projektu Konfederacji „Lewiatan” z 14 lutego 2014 r. dotyczącego noweli art. 22 ustawy rehabilitacyjnej (odpowiedź).

 Ryszard Dzik, Prezes SON „Podkarpacie”

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj