sobota, 15 czerwca, 2024

Piknik na 5 w SOSW

0
Piknik na 5 w SOSW
Udostępnij:

Już po raz dwunasty w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle odbył się piknik, w którym uczestniczyli wychowankowie, rodzice, nauczyciele, sponsorzy i przyjaciele ośrodka.

 „Piknik na 5!”, to cykliczna impreza organizowana przez SOSW w Jaśle. To z jednej strony spotkanie integracyjne dzieci i młodzieży, z drugiej okazja do podziękowania sponsorom i darczyńcom, którzy wpierają działalność ośrodka. – Zawsze możemy liczyć na pomoc przyjaciół naszego ośrodka. Dzięki ich wsparciu i zaangażowaniu co roku organizujemy wiele przedsięwzięć dla naszych dzieci – mówi Barbara Łącka, dyrektor SOSW w Jaśle. Były to m.in. paczki mikołajkowe, wycieczki, konkursy, zabawy choinkowe i andrzejkowe, wyjazdy na zielone szkoły i wiele innych. W dowód uznania odebrali pamiątkowe dyplomy.

W programie imprezy znalazły się m.in. występy podopiecznych jasielskiej szkoły tańca AT Dance oraz prezentacje artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, pokaz tańca grupy tanecznej AT Dance Tomasza Berkowicza – „Street Elite”, Jacek Dubiel ze STORAT zaprezentował pokaz z psem ratownikiem, warsztaty ceramiczne, jazda konna, nauka tańca, gry i zabawy dla dzieci.

Nie zabrakło również gier i zabaw integracyjnych dla uczestników pikniku, które prowadziła s. Karina Pawłowska, nauczyciel religii w Zespole Szkół nr 4. Ponadto uczennice Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle oferowały najmłodszym „piknikowiczom” mini usługi fryzjersko-kosmetyczne.

Dzieci i młodzież mogli również skorzystać z możliwości przejażdżki motocyklem, bawić się w specjalnie przygotowanym placu zabaw, zapoznać z wyposażeniem samochodów policyjnych oraz skorzystać z bufetu.

Marzena Miśkiewicz/”Nowe Podkarpacie”

Tekst ukazał się w numerze 24 Tygodnika Regionalnego „Nowe Podkarpacie” z 17 czerwca br.

{gallery}galerie/2015_rok/piknik_sosw{/gallery}