sobota, 13 lipca, 2024

SOSW po raz kolejny pokazał klasę!

0
SOSW po raz kolejny pokazał klasę!
Udostępnij:

8 maja br. została zorganizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Jaśle uroczystość w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Spotkanie te odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle.

Inicjatywa do obchodzenia tego dnia została podjęta z myślą o zwrócenie uwagi na to, że niepełnosprawność zarówno intelektualna, jak i fizyczna podobnie jak kolor skóry, płeć lub poglądy polityczne nie mogą być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka. Osoby

z niepełnosprawnością podobnie jak inni ludzie mają prawo uczyć się, pracować, rozwijać swoje pasje i talenty, w pełni uczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym.

Przez dzisiejszą uroczystość Dnia Godności organizatorzy chcieli zaznaczyć obecność osób niepełnosprawnych wśród nas, zwrócić uwagę na ich potrzeby, ale również pokazać ich możliwości. W związku z tym, dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się właśnie od występu uczniów klasy I i III Szkoły Podstawowej nr 5 przy Specjalnym Ośrodku

Szkolno – Wychowawczym w Jaśle. Dodatkowo, dzisiejsze wydarzenie umilili artyści, którzy otworzyli swoje serce dla wychowanków Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle. Do tych artystów należą: Ognisko Muzyczne w Jaśle, Bartek Klęba, grupa taneczna R-Revolution, Dawid Wojnarowicz, Weselandia, zespół Hideway i Strefa Kreatywna Eureka.

Celem tego spotkania było wskazanie, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną żyją wśród nas. Często różnią się wyglądem, sposobem zachowania i wymowy, ale mają takie samo prawo do szacunku i godnego życia w społeczeństwie.

/dr/

{gallery}galerie/19_rok/sosw_d{/gallery}