wtorek, 18 czerwca, 2024

11 kierujących straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

0
11 kierujących straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę
Udostępnij:

Policjanci z jasielskiej drogówki podczas ostatniego weekendu ujawnili kolejnych kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W skutek szybkiej jazdy będą teraz musieli opłacić wysokie mandaty, a także zrobić sobie wolne „za kółkiem” przez najbliższe 3 miesiące.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle nie ustają w swoich działaniach, które mają zapewnić bezpieczeństwo i spokój na drogach naszego powiatu. Tylko podczas minionego weekendu ujawnili 11 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Największą prędkość, bo aż 130 km/h, rozwinął w sobotę w Siepietnicy kierujący volkswagenem 25-latek. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

W niedzielę, złe warunki atmosferyczne nie przeszkadzały kierującemu motocyklem marki BMW, który w Świerchowej podczas mocnych opadów deszczu poruszał się z prędkością 111 km/h. On z kolei otrzymał mandat w kwocie 2000 zł i 14 punktów karnych.

Kolejny raz apelujemy o przestrzeganie dopuszczalnej prędkości i zdrowy rozsądek. To prędkość wciąż jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, które niejednokrotnie są tragiczne w skutkach.

KPP Jasło