piątek, 12 lipca, 2024

19-latek kolejny raz znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość

0
19-latek kolejny raz znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość
Udostępnij:

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierującego osobowym audi, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 63 km/h. Jak się okazało, dopuścił się on recydywy w związku z tym wykroczeniem. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem oraz zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle nieprzerwanie czuwają nad bezpieczeństwem na drogach powiatu jasielskiego. Nadmierna prędkość wciąż jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

W minioną sobotę funkcjonariusze jasielskiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości na drodze krajowej nr 28 w Trzcinicy. W trakcie działań zatrzymali kierującego audi, który poruszał się z prędkością 113 km/h na obszarze zabudowanym, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Za kierownicą samochodu siedział 19-latek, dla którego, jak się okazało, było to kolejne znaczące przekroczenie prędkości w ostatnim czasie. W związku z tym mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości4000zł, ponieważ popełnione przez niego wykroczenie było w ramach recydywy. Dodatkowo zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych.

Policja przypomina, że z dniem 17 września 2022 roku weszły w życie przepisy mówiące o recydywie podczas popełniania najpoważniejszych wykroczeń w ruchu drogowym po tej właśnie dacie. Sytuacja ta dotyczy kierowania pojazdem mechanicznym i ponownego złamania przepisu z tego samego artykułu w ciągu 2 lat od ostatniego prawomocnego ukarania. O jednym z takich wykroczeń mówi właśnie art. 92a§2 kw – kto, prowadząc pojazd mechaniczny nie stosuje się do ograniczenia prędkości określonego ustawą lub znakiem drogowym, przekraczając je o ponad 30 km/h, podlega karze grzywny nie niższej niż 800 złotych.

KPP Jasło