wtorek, 16 kwietnia, 2024

0
foto: KPP Jasło
Udostępnij:

Jasielscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który w obszarze zabudowanym nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h, ale także na przejściu dla pieszych, wyprzedził inny pojazd. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad promil alkoholu.

W minioną sobotę, około godziny 15, policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę w Przysiekach, podjęli czynności wobec kierującego osobowym oplem. Kierujący w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h. Ponadto, mężczyzna w Siedliskach Sławęcińskich, wyprzedził inny samochód, na przejściu dla pieszych. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierujący oplem jest nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. 

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia został ukarany grzywną w wysokości 3 tys. złotych oraz 20 pkt. karnymi. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.  

Przypominamy:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys.  złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu

KPP Jasło