sobota, 13 lipca, 2024

4 najlepsze metody nauczania języka angielskiego

0
4 najlepsze metody nauczania języka angielskiego
Udostępnij:

Czy wiesz, że nauczyć się języka angielskiego można nawet w ciągu pół roku? Tak naprawdę prawie wszyscy tracą o kilka razy więcej czasu na naukę języków obcych. Najważniejsze w takiej nauce jest zrozumieć logikę budowy języka oraz jego zasady gramatyczne. Rozumiejąc podstawy gramatyczne języka, tworzenie poprawnych zdań nie będzie skomplikowaną sprawą.

Dla każdego ucznia istnieje swoja najlepsza metoda nauki angielskiego. By poprawnie formować swoje myśli oraz płynnie mówić w języku obcym, trzeba w samym początku nauki znaleźć odpowiedni sposób szkolenia. Szczególnie ważne jest to dla dzieci.

W przypadku błędnie wybranej metody szkoleń zajęcia mogą być nie skuteczne, a umiejętności będą się rozwijać powolnie. Jednak nie jest to jedyna przyczyna problemów z językami obcymi.

W różnych sytuacjach występują różne możliwe powody nieefektywnej nauki :

• niska kompetencja nauczyciela;

• warunków zajęć do możliwości ucznia;

• przesycenie klienta wiedzą teoretyczną.

Jak dobrze nauczyć się angielskiego

Dziś istnieje wielu metod nauczania się językom obcym. Każdej z nich odpowiada konkretny typ psychologiczny. Niektórzy preferują ćwiczenia typu burzy mózgowej, jednak dla innych takie zajęcia mogą być szkodliwe. Dlatego dla każdy będzie miał inną odpowiedź na pytanie „jak dobrze nauczyć się angielskiego”.

Dydaktyka wyróżnia kilka głównych metod uczenia się języków obcych:

Metoda Callana:

Jest to bardzo specyficzna technika komunikacyjna. Polega ona na prostej folmule : słuchanie + powtarzanie. Każda lekcja jest konwersacją na określony temat. Mianowicie lektor zadaje uczniom pytania, które prowokują żaka na używanie nowych słów.

Odpowiedź na kwestie musi być natychmiastową i prawie automatyczną. W trakcie tego kursu uczeń musi się posługiwać tylko wybranym językiem obcym. Takie skupienie na zapamiętywaniu słów skutkuje bogatym słownictwem i śmiałości w posługiwaniu się językiem.

• Skupienie się na gramatyce i tłumaczeniu tekstów :

Zajęcia prowadzone w takie formie pozwalają osiągnąć najważniejsze umiejętności językowe: znajomość gramatyki oraz bogate słownictwo. Ćwiczenia gramatyczne dają wiedzę o tym, jak działa system językowy. Tłumaczenie tekstów zapoznaje uczniów z nowymi słówkami i urozmaica ich mówienie.

Jednak takie zajęcia nie zawsze są ciekawe. Oni wymagają dużo koncentracji i wysiłku. Jednak nie oznacza to, że uczyć się trzeba długie godziny. Dziennie starczy nawet kwadrans poświęcony nauce. Dlatego się uczyć można nawet będąc w pracy.

Metoda audiowizualnego przyjmowania informacji :

Istnieją różne metody nauki angielskiego w domu, jednak ten sposób jest najłatwiejszy. Na przykład, może to być oglądanie filmów i słuchanie muzyki. Początkowo oglądać filmy można po polsku, lecz z angielskimi napisami. Przyzwyczajenie się do „obcych” dźwięków oraz rozumienie tekstu razem otwierają dla uczniów nowe możliwości lingwistyczne.

• Komunikowanie z native speaker :

Najłatwiejszy, ale jednocześnie i najtrudniejszy metod nauczania się. W trakcie rozmowy z nośnikiem języka uczeń bez żadnego strachu może próbować wypowiadać się na różne tematy. W przypadku takich ćwiczeń rozmówca zawsze może powiedzieć, jeżeli kolega, czyli „żak”, popełnia błędy. Zapoznanie się z prawdziwym brytyjskim akcentem też jest ważną zaletą tych zajęć. Zrobić to można pośrednictwem internetu.

• Przeniesienie się do środowiska językowego.

Ta metoda działa podobnie do poprzedniej, jednak takie ćwiczenia są najbardziej skuteczne. Dzięki temu, że osoba cały dzień jest w obcym środowisku, ona automatycznie się przyzwyczaja do niego. Metoda jak najlepiej pokazuje wszystkie osobliwości języka oraz pozwala poznać kulturę.

Czy są pomocne korepetycje z języka angielskiego?

Uczyć się angielskiego można samodzielnie, w specjalizowanej szkole lub z lektorem. Pierwsze rozwiązanie pozwala uczyć się „na luzie” oraz całkowicie uniknąć stresu. W tym przypadku szybkość osiągania efektów oraz ich jakość może ulegać zmianie, bo wszystko zależy wyłącznie od was.

Zupełnie inną metodą są zajęcia grupowe. Istnienie pozytywnej konkurencji oraz ich dynamiczność „zmuszają” uczniów do aktywnego udziału w zajęciach. W takim razie nie będziecie musieli długo czekać na osiąganie pierwszych sukcesów.

Korepetycje z języka angielskiego  dają możliwość zrozumienia wszystkich możliwych kwestii. W trakcie korepetycji lektor jest skupiony tylko na jednej osobie. Dlatego on ciągle pilnuje każdy krok ucznia i pomogą w wyjaśnieniu błędów.

Najlepszą platformą do poszukiwania korepetycji jest serwis „Buki”. Osobliwością działalności organizacji jest wielka baza nauczycieli z całego kraju. Nawet ucząc się angielskiego samodzielnie warto chociaż kilka razy skorzystać się z pomocy lektora. Może to być dobrym sprawdzianem waszych umiejętności oraz motywacją na przyszłe sukcesy.

W przypadku nauki języka angielskiego, korepetycje mają następujące zalety:

• pomoc w tworzeniu własnego systemu i planu zajęć;

• błędów lingwistycznych oraz praca nad akcentem;

• wyznaczenie obecnego poziomu znajomości języka.

Otóż nawet ucząc się samodzielnie, warto korzystać się z różnych typów zajęć oraz stosować różne warianty. Tylko w ten sposób da się znaleźć dla siebie najlepszą metodę.

Artykuł sponsorowany