sobota, 4 lutego, 2023

Bezpieczny kwiecień

0
Bezpieczny kwiecień
Udostępnij:

Jasielscy policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego podsumowali stan bezpieczeństwa w kwietniu 2017 roku. W minionym miesiącu na drogach powiatu jasielskiego doszło do 3 wypadków i 50 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali 14 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci z jasielskiej drogówki podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu w kolejnym miesiącu bieżącego roku. W kwietniu było bezpiecznie. Podobnie jak w ubiegłym miesiącu, policjanci prowadzili szereg działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Były to m.in. działania „Bezpieczny pieszy”, „Prędkość”, „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. 

Najczęściej funkcjonariusze kierowani byli w miejsca wskazane przez mieszkańców za pomocą interaktywnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wśród zgłoszeń, duża ich część dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości. W wielu przypadkach funkcjonariusze potwierdzili te zgłoszenia. W kwietniu policjanci zatrzymali 32 prawa jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h.

W ubiegłym miesiącu doszło do 3 wypadków drogowych, w których 3 osoby zostały ranne. Policjanci wzywani byli także do 50 kolizji drogowych. Podczas kontroli pojazdów w 14 przypadkach okazało się, że kierujący wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Sześciu z nich odpowie za popełnienie przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, natomiast pozostali odpowiedzą za wykroczenie.  

pw

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj