sobota, 13 lipca, 2024

Biuletyn sesyjny z L sesji Rady Miejskiej Jasła

0
Biuletyn sesyjny z L sesji Rady Miejskiej Jasła
Udostępnij:

Nowy radny powołany

Mariusz Filip objął mandat radnego Rady Miejskiej Jasła. Zajął on miejsce po Lechu Polaku, który zrezygnował z funkcji radnego, po tym jak został dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle. Nowy radny zasiądzie w Komisji Finansowo-Budżetowej oraz w Komisji Spraw Społecznych. Mariusz Filip jest również przewodniczącym Zarządu Osiedla Jasło-Rafineria. 

Kolejne aktywne przejścia w mieście

Miasto Jasło zabezpieczyło środki na realizację kolejnych trzech aktywnych przejść dla pieszych. Mają one powstać na ulicach: 3 Maja, Kołłątaja i Floriańskiej. Całość zadania wyniesie 228 tys. zł, z czego 182 400 zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przejścia pojawią się w przyszłym roku. 

Aktywne przejście dla pieszych w Gamracie – wsparcie dla Starostwa Powiatowego

Radni wyrazili zgodę na przekazanie 15 230 zł Powiatowi Jasielskiemu na budowę aktywnego przejścia dla pieszych na ul. Mickiewicza na osiedlu Gamrat. Przejście ma poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym, gdyż powstaje w pobliżu przedszkola i szkoły podstawowej. 

Zmiany w strefach płatnego parkowania – udogodnienia dla niepełnosprawnych

Przyjęta przez radnych uchwała wprowadza dodatkowe uprawnienia dla osób niepełnosprawnych parkujących na miejscach postojowych położonych w strefie płatnego parkowania. Do tej pory osoby niepełnosprawne, posiadające stosowną kartę parkingową, mogły bezpłatnie korzystać tylko z wyznaczonych miejsc parkingowych „zaznaczonych na niebiesko”. Teraz osoby te, mogą również zaparkować na miejscach płatnych – na podstawie wydrukowanego biletu – do 2 godzin bezpłatnie. Dodatkowo mogą również parkować na wszystkich miejscach płatnych, bez ograniczenia czasowego, po wykupieniu miesięcznego lub rocznego abonamentu (odpowiednio w wysokości 10 zł i 100 zł).

Miasto pomoże finansowo w zakupie samochodu ratowniczego dla straży pożarnej 

Jasielscy radni przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Jasielskiego na „Zakup samochodu rozpoznawczo – ratowniczego dla grupy ratownictwa wodnego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle”.  Zakup samochodu poprawi skuteczność działań prowadzonych przez jasielską jednostkę PSP.

Urząd Miasta w Jaśle