niedziela, 14 sierpnia, 2022

„Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek”

0
„Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek”
Udostępnij:

Walczą z pożarem, wchodząc tam, gdzie inni się boją. Ratują życie tym, którzy tego potrzebują. Ich celem jest, jak mówi australijski strażak i inicjator Międzynarodowego Dnia Strażaka – J.J. Edmondson „walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi – ogniowi – bez względu na kraj, pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy”. Dziś strażacy mają swoje święto.

Międzynarodowy Dzień Strażaka został oficjalnie ustanowiony w 2002 roku. W skład uroczystości, które mają miejsce 4 maja wchodzą między innymi oficjalne powołania na stanowiska wyższe, wręczenie odznaczeń za szczególne osiągnięcia członków straży pożarnej oraz prezentacje sprzętu i wozów strażackich, a także demonstracje umiejętności samych strażaków.

Możliwość zaprezentowania sprzętu pożarniczego mieli członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzyskach już w dniu wczorajszym, podczas uroczystości odsłonięcia obelisku upamiętniającego wydarzenia z 3 maja 1791 roku, jakim było uchwalenie regulującej ustrój prawny Konstytucji.

Uczestnicy wydarzenia mogli bliżej przyjrzeć się wozom strażackim, które wyjechały na plac obok Urzędu Gminy Brzyska. Najmłodsi mogli chociaż na chwilę wczuć się w rolę strażaka, zasiadając w samochodzie Straży Pożarniczej oraz zapoznać się ze sprzętem używanym podczas akcji gaszenia pożaru.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, a wszystkim strażakom życzymy wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

Weronika Samborska

{gallery}galerie/straż_brzyska{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj