wtorek, 18 czerwca, 2024

Czy słyszeliście już o Fundacji BEAR?

0
Czy słyszeliście już o Fundacji BEAR?
fot. arch.
Udostępnij:

Powołana do życia w 2018r. Fundacja działa na terenie Jasła oraz okolic i skupia się głównie na wspieraniu i upowszechnianiu kultury fizycznej, sportu, turystyki, krajoznawstwa wśród dzieci i młodzieży, a także pozwala im zdobyć doświadczenie poznawcze, przeżycia pozwalające na minimalizację i likwidację znużenia, zmęczenia nauką szkolną i monotonią codziennie powtarzających się problemów i zadań. Założycielka Fundacji za wszelką cenę stara się urozmaicić czas wolny swoim podopiecznym, w czym chcemy ją wspierać.

Podczas zajęć z grupą, Pani Beata – Prezes Fundacji, rozmawiała z dziećmi o ich marzeniach związanych z wyjazdami. Wyjazd pociągiem nad polskie morze, na tor wyścigowy w Kielcach, do energylandii, do kina, teatru , na koncert, w góry, do legolandu w Danii, to jedne z wielu wypisanych marzeń.

Spisanie ich, było zdecydowanie najprostrzym elementem. Pojawiło się niestety pytanie – skąd wziąć na to środki? Najłatwiej, byłoby pewnie poprosić o te środki rodziców, ale wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, jak wszystko drożeje w galopującym tempie, a zarobki wciąż stoją w miejscu – jak mówi Pani Beata. Nawet dzieciaki są tego świadome, dlatego też zrodził się pomysł z ciekawą inicjatywą zebrania środków dzięki pracy dzieci i młodzieży. Pomysł, ma wiele wymiarów. Pierwszym, jest umożliwienie spędzenia czasu wolnego poza domem większemu gronu młodych ludzi. Pobudzenie energii życia i podniesienie poziomu endorfin powodujących dobre samopoczucie. Wpływ na kreatywność, odporność, zbudowanie silnej osobowości i walki z narastającymi lękami – efekt pandemii. Rozwiązanie części dolegliwości wynikającej z cyfrowego trybu życia. Drugi wymiar, ma znaczenie dla rodziców, których dzięki tej akcji odciążeni zostaną finansowo. Trzeci, bardzo ważny – edukacyjny, ponieważ dzieci pracując i zarabiając na swój wyjazd bardziej docenią pracę rodziców, nabiorą większego szacunku do pieniądza. Zarobione pieniądze mają inną wartość niż te otrzymywane od rodziców. Młody człowiek będzie miał okazję poznać znaczenie pracy i może docenić trud, jaki wiąże się z zarabianiem. I w ten oto sposób urodziła się akcja „marzeniowe wyjazdy”  Niesamowite jest to, że wszyscy bardzo szybko i ochoczo zabrali się do pracy.

Dzięki rodzicom jednej z dziewczynek, organizowane są warsztaty ceramiczne, na których powstają arcydzieła. Mydelniczki, magnesy, ozdoby, biżuterię wazoniki, kubeczki będzie można kupić na stoisku podczas Dni Jasła. Sprzedaż będzie prowadzona także na facebookowym fanpage’u, stronie internetowej oraz w siedzibie Fundacji. Całość ze sprzedaży przeznaczona będzie na „marzeniowe wyjazdy” dzieci i młodzieży biorącej udział w akcji.

Dzieci i młodzież zrzeszona w Fundacji ma szansę samodzielnie zarobić na wakacje rozwijając przy okazji swoje zdolności manualne.

Na Dniach Jasła zorganizowane zostanie stoisko, gdzie będzie można kupić te wyroby. Sprzedaż będzie prowadzona także na facebookowym fanpage’u, stronie internetowej oraz w siedzibie Fundacji.

/dr/