niedziela, 21 kwietnia, 2024

Działania „Boże Ciało 2017” w powiecie jasielskim

0
Działania „Boże Ciało 2017” w powiecie jasielskim
Udostępnij:

Dziś, jak co roku, policjanci ruchu drogowego rozpoczynają działania pod nazwą „Boże Ciało 2017”. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym na naszych drogach. Akcja potrwa do niedzieli 18 czerwca.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Policjanci zatroszczą się o to, by każdy szczęśliwie dotarł do celu podróży, dlatego już dziś rusza policyjna akcja „Boże Ciało 2017”. Spodziewając się większego natężenia ruchu związanego z wydłużonym weekendem, na drogach będzie więcej policyjnych patroli.

Funkcjonariusze będą dbać, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych. W razie potrzeby ręcznie pokierują ruchem, wyznaczą objazdy i poinformują kierowców o ewentualnych utrudnieniach.

Policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzają – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Będą zwracać uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Funkcjonariusze będą wyczuleni na przypadki korzystania przez kierowców podczas jazdy z telefonów komórkowych, zwłaszcza, że właśnie dziś zainaugurowano kampanię „Łapki na kierownicę”.

Nie będzie pobłażliwości dla osób, które wsiadają za kierownicę, mimo że wcześniej piły alkohol.

Na drogach będzie więcej patroli, także policjanci na motocyklach i w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.

Policjanci przypominają także o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, w dniach:

   14 czerwca od godziny 18.00 do godziny 22.00

   15 czerwca od godziny 8.00 do godziny 22.00

Źródło: KWP Rzeszów/pw