poniedziałek, 4 marca, 2024

Zdarzenia drogowe z nietrzeźwymi kierującymi

0
Zdarzenia drogowe z nietrzeźwymi kierującymi
Udostępnij:

Policjanci w ostatnich dniach trzykrotnie interweniowali w związku ze zgłoszonymi zdarzeniami na drogach, w których uczestniczyli nietrzeźwi kierujący. Jeden z nich w wyniku wywrócenia się na rowerze, doznał poważnego urazu głowy i przebywa w szpitalu.

W ostatnim okresie policjanci odnotowali kilka przypadków kierowania pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”. Pomimo zaostrzenia kar i środków karnych, w dalszym ciągu wiele osób nie respektuje przepisów prawa, świadomie decydując się na popełnienie przestępstwa bądź wykroczenia, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, jakie powodują dla siebie i innych użytkowników dróg. Od poniedziałku policjanci z Jasła i Nowego Żmigrodu, trzykrotnie interweniowali w związku ze zdarzeniami drogowymi, w których udział brali nietrzeźwi kierujący.

Pierwsza sytuacja miała miejsce 12 czerwca na ul. Wincentego Pola w Jaśle. Około godz. 14.30, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który miał jechać motocyklem. Interweniujący policjanci zastali we wskazanym miejscu dwóch mężczyzn z motocyklem. Podczas wykonywanych czynności, na podstawie rozpytania świadków ustalili, że dwaj mieszkańcy gminy Jasło, w wieku 39 i 40 lat, jadąc motocyklem przewrócili się na ulicy Wincentego Pola. Okazało się, że obaj byli nietrzeźwi. 39-latek kierujący jednośladem miał w organizmie 3,3 promila alkoholu. Pasażer natomiast 3,4 promila alkoholu. Mężczyźni nie odnieśli obrażeń, w najbliższym czasie kierujący motocyklem odpowie przed sądem za złamanie przepisów.

Wczoraj po godz. 9, policjanci z Nowego Żmigrodu zostali skierowani do Krempnej, gdzie według zgłoszenia samochód wjechał w ogrodzenie. Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący osobowym oplem, nie zachował ostrożności i wjechał w ogrodzenie ośrodka wypoczynkowego. Policjanci ustalili świadków zdarzenia oraz wylegitymowali osoby podróżujące tym pojazdem. Byli to dwaj 21-letni mężczyźni oraz 18-latka, mieszkańcy powiatu krośnieńskiego. Już w trakcie interwencji, dało się zauważyć, że mężczyźni są nietrzeźwi. Zarówno jeden jak i drugi twierdzili, że kierowali pojazdem. Ponieważ podtrzymywali te sprzeczne wersje trafili do policyjnego aresztu. Po przebadaniu na alkomacie policjanci potwierdzili, że 21-latkowie są pijani. Jeden miał 1,9 promila, a drugi 1,1 promila alkoholu w organizmie. Samochód został zabezpieczony na strzeżonym parkingu. Jeszcze dzisiaj obaj zostaną przesłuchani. Kierującemu grozi odpowiedzialność karna za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tego samego dnia po godz. 13, dyżurny jasielskiej komendy skierował policjantów z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie do Krempnej. Według zgłoszenie, na drodze prowadzącej do miejscowości Polany, miał leżeć nietrzeźwy rowerzysta. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący rowerem, 36-letni mieszkaniec gminy Krempna, będąc pod wpływem alkoholu, wywrócił się na rowerze doznając poważnych obrażeń głowy. Karetką pogotowia został przetransportowany do jasielskiego szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowym Żmigrodzie.            

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

KPP w Jaśle