poniedziałek, 27 marca, 2023

Dzień wagarowicza pod nadzorem Policji

0
Dzień wagarowicza pod nadzorem Policji
Udostępnij:

Dzisiaj pierwszy dzień wiosny – wśród młodzieży określany potocznie „Dniem wagarowicza”. Zgodnie z uczniowską tradycją jest to okazja do ucieczki z lekcji. Niestety, dla wielu jest to też pretekst do popełniania czynów zabronionych m.in. sięgania po alkohol. Aby przeciwdziałać negatywnym i niezgodnym z prawem zachowaniom, jasielscy policjanci prowadzą działania prewencyjne.

Pierwszy dzień wiosny popularnie nazywany „Dniem wagarowicza” bywa okazją dla młodzieży do opuszczania zajęć lekcyjnych. W tym dniu szkoły wychodzą z inicjatywą by znaleźć młodzieży ciekawe zajęcia m.in. poprzez organizowanie w szkołach różnych imprez. Jednakże doświadczenie z poprzednich lat wskazuje, że nie wszyscy młodzi ludzie świętują nadejście nowej pory roku zgodnie z prawem i zasadami zdrowego rozsądku.

Wagary nie tylko powodują znaczne zaniedbania szkolne, ale przede wszystkim często stają się pierwszym etapem ucieczek z domu i przestępczości nieletnich. Zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich wagarowanie jest przejawem demoralizacji, co wiąże się ze skierowaniem sprawy do sądu rodzinnego.

Aby przeciwdziałać takim negatywnym zjawiskom, jasielscy policjanci podczas służby będą sprawdzać miejsca, w których młodzież najczęściej przebywa na wagarach. Szczególną kontrolą objęte zostaną okolice szkół. Działając na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz zapobieganie wybrykom chuligańskim mundurowi będą prowadzić obserwacje miejsc sprzedaży alkoholu. Prowadzone działania pozwolą na spokojny i bezpieczny przebieg wiosennego święta.

KPP w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj