poniedziałek, 5 grudnia, 2022

Jasielski Budżet Obywatelski – głosuj i zdecyduj co będzie realizowane w 2021 roku

1
Jasielski Budżet Obywatelski – głosuj i zdecyduj co będzie realizowane w 2021 roku
Udostępnij:

Od czwartku (5 listopada) przez prawie pięć tygodni, do poniedziałku (7 grudnia) będzie można głosować na projekty zgłoszone w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. W tegorocznej edycji wybierać można spośród 6 projektów. Te, które otrzymają największą liczbę głosów będą realizowane w przyszłym roku.

Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok, mieszkańcy Jasła złożyli 8 projektów. Dwa z nich nie przeszły oceny merytorycznej. Teraz rozpoczyna się kolejny etap – głosowania, w którym mogą wziąć udział mieszkańcy Jasła od 13 roku życia. Na tegoroczny budżet przeznaczono pół miliona złotych.

Lista projektów, na które można oddać głos:

Projekt nr 1: Nabierz tężyzny pod tężnią – Jasło oddycha zdrowo –  378,5 tys. zł (lokalizacja: park linowy, osiedle Jasło-Gądki)

Projekt nr 2: Jasielska liga e-sportu – 72 tys. zł (rywalizacja internecie)

Projekt nr 3: Franciszkańskie kolędowanie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem – 35,7 tys. zł (lokalizacja: Sanktuarium św. Antoniego – Kościół Franciszkanów Jaśle)

Projekt nr 4: Murale dla mieszkańców Jasła – 35 tys. zł (lokalizacja: wskazana przez mieszkańców)

Projekt nr 5: Pumptrack – budowa asfaltowego toru rowerowego w Jaśle – 499 tys. zł (lokalizacja: osiedle Sobniów)

Projekt nr 6: Budowa oświetlenia toru rolkowego na terenie MOSiR w Jaśle – 170 tys. zł

Jak i gdzie głosować?

•  internetowo: przez elektroniczny formularz: www.konsultacje.um.jaslo.pl (w razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 13 44 86 330)

•  tradycyjnie: za pomocą karty do głosowania: Punkt Informacji Urzędu Miasta w Jaśle, ul. Rynek 12; w poniedziałki w godz. 9.00 – 17.00, od wtorku do piątku w godz. 9.00-13.00

Zasady i warunki głosowania:

• głosować mogą mieszkańcy Jasła od 13 roku życia

• głosuje się jednorazowo na wybrany projekt z listy

• wygrywają te projekty, które otrzymały największą liczbę głosów, a koszt ich realizacji mieści się w wyznaczonej puli 500 tys. zł

• lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona najpóźniej 14 grudnia br.

Ze względu na obowiązujący na terytorium RP stan epidemii zachęcamy do oddawania głosów elektronicznie, za pomocą Miejskiego Systemu Konsultacji Społecznych. Głosowanie tradycyjne, w Urzędzie Miasta w Jaśle, będzie przebiegało z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego (zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk).

Urząd Miasta w Jaśle

1 KOMENTARZ

 1. W ten sposób posłowie z Jasła załatwili obwodnicę Jasła,Kołaczyc i Brzostku.Właśnie GDDKiA ogłosiła jakie drogi i obwodnice w Polsce będzie budowane do 2030 roku.Jakoś tych miejscowości tam nie ma.Ale i tak ten Jasielski głupi naród zagłosuje na PiS.Wstyd.

  Do końca roku przetargi na 204 km nowych dróg
  Dzisiaj, 6 listopada (10:47)
  ​Do końca roku GDDKiA planuje ogłosić przetargi na budowę 136 km nowych dróg o wartości ok. 8,7 mld zł w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych i 68 km dróg wartych ok. 1,7 mld zł z Programu budowy 100 obwodnic – zapowiada Dyrekcja. Chodzi o 204 km nowych dróg.

  Gdyby nie Unia Europejska nie wyszlibyśmy z drogowej cywilizacyjnej zapaści /Łukasz Solski /East News
  Gdyby nie Unia Europejska nie wyszlibyśmy z drogowej cywilizacyjnej zapaści /Łukasz Solski /East News

  Kolejne miliardy z Unii na polskie drogi!
  Kolejne miliardy z Unii na polskie drogi!

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomniała w piątkowym komunikacie, że od stycznia br. ogłosiła przetargi na 29 odcinków nowych dróg o łącznej długości 375 km i wartości ok. 11,5 mld zł. Z tego 23 zadania pochodziły z rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych (PBDK) o łącznej długości 333,7 km i wartości ok. 10,5 mld zł, a sześć – na realizację obwodnic z rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 o łącznej długości 41,3 km i wartości ok. 1 mld zł.
  Reklama

  „Do 31 grudnia 2020 roku planujemy ogłosić jeszcze przetargi na zadania o łącznej długości 204 km. Z PBDK będą to zadania o łącznej długości 136 km i wartości ok. 8,7 mld zł oraz z Programu budowy 100 obwodnic zadania o łącznej długości 68 km i wartości ok. 1,7 mld zł” – czytamy.

  Wśród wykazu zadań do ogłoszenia, do końca 2020 r. znajdują się: A2 od miejscowości Malinowiec (km 580+190) do węzła Łukowisko; A2 m. Swory (km 610+722) – w. Biała Podlaska; S6 obwodnica Koszalina i Sianowa (km 6+400 do km 14+300); S6 koniec obwodnicy Słupska – w. Bobrowniki; S6 w. Bobrowniki – w. Skórowo; S6 w. Skórowo – w. Leśnice; S12 obwodnica Chełma; S17 w. Drewnica – w. Ząbki; S19 w. Iskrzynia – w. Miejsce Piastowe; S19 w. Miejsce Piastowe – w. Dukla; S74/DK9 obwodnica Opatowa; obwodnica Pułtuska w ciągu DK61; obwodnica Suchowoli w ciągu DK8; obwodnica Sztabina w ciągu DK8; obwodnica Gostynia w ciągu DK12; obwodnica Koźmina Wielkopolskiego w ciągu DK15; obwodnica Żodynia w ciągu DK32 oraz obwodnica Szczecinka w ciągu DK20.

  „Obecnie w toku mamy postępowania przetargowe na 31 odcinków, z czego dwa były ogłoszone w 2019, a pozostałe w bieżącym roku. W przypadku A2 Groszki – Gręzów po odwołaniu na wykluczenie firmy Stecol Krajowa Izba Odwoławcza nakazała unieważnienie czynności polegającej na wykluczeniu odwołującego z postępowania i nakazała powtórzyć czynność badania i oceny ofert z uwzględnieniem oferty odwołującego (czyli firmy Stecol)” – napisano.
  /
  /

  GDDKiA przekazała, że wystąpiła do wykonawcy o przekazanie niezbędnych dokumentów, które potwierdzą jego gotowość do realizacji zadania i będą gwarancją rzetelnego wykonania kontraktu. Na dokumenty i wyjaśnienia Dyrekcja czeka do 13 listopada br.

  Dyrekcja przypomniała, że podobne orzeczenie KIO wydała w sprawie drogi ekspresowej S1 Kosztowy – Oświęcim po odwołaniu na wykluczenie firmy i odrzucenie oferty China State Construction Engineering Corporation Ltd. W tym przypadku GDDKiA zdecydowała się na złożenie odwołania do Sądu Okręgowego w Katowicach.

  Jak przekazano w komunikacie, nie upłynął jeszcze termin składania ofert w postępowaniach przetargowych na A2 Siedlce Zachód – Malinowiec, S6 II jezdnia obwodnicy Słupska, S6 Leśnice – Bożepole Wielkie, S6 Chwaszczyno – Żukowo, S6 Żukowo – Gdańsk Południe (te dwa odcinki stanowią Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej), S19 Boćki – Malewice, S19 Malewice – Chlebczyn oraz obwodnicę Gryfina w ciągu DK31.

  Ponadto, trwa badanie ofert w postępowaniach m.in. na A18 między węzłami Iłowa oraz Golnice (zadanie 4 i zadanie 3), S1 Kosztowy II – Oświęcim, S7 Miechów – Szczepanowice, S7 Lubień – Naprawa (dokończenie prac), S19 Kuźnica – Sokółka Północ, S19 Krynice – Dobrzyniewo – Białystok Zachód, S19 Białystok Zachód – Księżyno, S19 Ploski – Haćki, S19 Haćki – Bielsk Podlaski Zachód z odcinkiem DK66 do istniejącej DK19, S19 Bielsk Podlaski Zachód – Boćki, S19 Lubartów Północ – Lublin Rudnik, DK13 obwodnica Warzymic i Przecławia (kontynuacja robót), oraz obwodnice Strzelec Krajeńskich w ciągu DK22, Lipska w ciągu DK79, Brzezia w ciągu DK25, Wąchocka w ciągu DK42 i Smolajn w ciągu DK51.

  Po wyborze najkorzystniejszej oferty jest tzw. łącznik brzeski w ciągu DK75 oraz dwa odcinki S19, które są już w trakcie kontroli Prezesa UZP: Księżyno – Białystok Południe (z odcinkiem do DK65) oraz Białystok Południe – Ploski.

  GDDKiA przekazała, że od początku roku podpisała 27 umów na zadania o łącznej długości 368,6 km i wartości blisko 16 mld zł.

  „Do 31 grudnia 2020 roku planujemy podpisać jeszcze siedem umów na zadania o łącznej długości 94,3 km i wartości blisko 3,2 mld zł (będą to m.in. odcinek autostrady A2, odcinek S1, S7 oraz cztery odcinki S19)” – czytamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj