środa, 17 kwietnia, 2024

Jeden wypadek, dwie kolizje, trzech nietrzeźwych kierowców

0
Jeden wypadek, dwie kolizje, trzech nietrzeźwych kierowców
Udostępnij:

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu jasielskiego w czasie działań „Wielkanoc 2013”. Podczas całego świątecznego weekendu doszło do jednego wypadku drogowego oraz dwóch kolizji. Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. W porównaniu z tym samym okresem ubiegłorocznych świąt było bezpieczniej. 
Głównym zadaniem policjantów było dbanie o porządek oraz bezpieczeństwo kierowców i pieszych, podczas wzmożonego ruchu związanego z podróżami świątecznymi. Przez cztery dni, od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego, w działaniach brało udział ponad stu siedemdziesięciu funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz służb patrolowych.

W tym czasie na drogach powiatu jasielskiego doszło do jednego wypadku drogowego. Zdarzenie to miało miejsce w niedzielę na ul. Towarowej  w Jaśle. W wypadku ucierpiała 19-latka kierująca osobowym peugeotem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pokrzywdzona jadąc w kierunku ul. Lwowskiej na jednym z zakrętów straciła panowanie nad pojazdem. Samochód wypadł z jezdni uderzając w przydrożne ogrodzenie. Kierująca z obrażeniami trafiła do szpitala, gdzie pozostała na dalszym leczeniu.

Policjanci interweniowali również w związku z dwoma kolizjami drogowymi, do których doszło w sobotę w Dębowcu oraz w Jaśle. Przyczyną  pierwszej z nich było zajechanie drogi podczas wyprzedzania, drugiej najechanie na tył poprzedzającego pojazdu. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. 

Niestety niektóre osoby, mimo informacji o tym, że jednym z  priorytetów działań jest ujawnianie nietrzeźwych kierujących, podjęły ryzyko prowadzenia pojazdu będąc „pod wpływem”. Policjanci ujawnili trzy takie przypadki.

Do tej niechlubnej statystyki dopisał się m.in. 26-letni mieszkaniec Jasła, który kierując oplem astra nie zatrzymał się do kontroli drogowej, lecz próbował uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejnym bezmyślnym kierowcą okazał się 64-letni mieszkaniec gminy Jasło. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości wsiadł za kierownicę osobowego mercedesa. Został zatrzymany w Trzcinicy, gdy o kilkadziesiąt kilometrów przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Trzecim wyeliminowanym z ruchu kierującym pod wpływem alkoholu  był 56–letni rowerzysta. Badanie jego stanu trzeźwości  wykazało 1,6 promila.

W porównaniu z tym samym okresem ubiegłorocznych świąt było o 6 kolizji mniej. Podobnie jak przed rokiem doszło do jednego wypadku drogowego, w którym ucierpiała jedna osoba. Policjanci zatrzymali o dwóch nietrzeźwych kierujących mniej niż  rok wcześniej.

KPP w Jaśle