sobota, 13 lipca, 2024

Kierował pojazdem mając ponad promil alkoholu w organizmie

0
Kierował pojazdem mając ponad promil alkoholu w organizmie
fot. arch.
Udostępnij:

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali w sobotę nietrzeźwego kierującego. 43-letni mieszkaniec Jasła miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, musi liczyć się także z dotkliwą karą finansową.

Podczas minionego weekendu, policjanci realizowali zadania wynikające z działań pn. „Trzeźwy weekend”. W ramach prowadzonej akcji mundurowi łącznie skontrolowali stan trzeźwości 634 kierujących pojazdami. Jednym z zatrzymanych do kontroli był 43-letni mieszkaniec Jasła. W sobotę po godz. 19, mężczyzna jechał ulicą Krajowicką w Jaśle, mając w organizmie 1,2 promila alkoholu. 

Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania i odholowali samochód na parking strzeżony. 

Przypominamy:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe, spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

KPP Jasło