niedziela, 14 lipca, 2024

Kierowca opla miał 2 promile

0
Kierowca opla miał 2 promile
Udostępnij:

Policjanci z Nowego Żmigrodu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę opla. 50-letni mieszkaniec gminy Krempna, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, musi liczyć się także z dotkliwą karą finansową

W ubiegłą sobotę o godz. 8 w miejscowości Myscowa, policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie, zatrzymali do kontroli kierującego osobowym oplem. Podczas czynności okazało się, że samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych, a 50-letni mieszkaniec gminy Krempna, nie ma przy sobie prawa jazdy.

Mundurowi poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. 50-latek był pijany, policyjny alkomat wskazał 2 promile.  

Przypominamy:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

KPP w Jaśle