czwartek, 18 lipca, 2024

Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy za prędkość

0
Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy za prędkość
Udostępnij:

17 – tyle praw jazdy, w ciągu czterech dni zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Najwyższy mandat w kwocie 5 tys. złotych otrzymał kierowca lexusa, który popełnił wykroczenie w warunkach recydywy.

Mimo wysokich mandatów, a także sporej liczby punktów karnych, niestety wciąż wielu kierowców decyduje się na świadome łamanie przepisów. W miniony weekend, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, zatrzymali łącznie 14 praw jazdy, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ujawnili także trzech kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy nie mając do tego uprawnień.

Najwyższe mandaty w kwocie 5 tys. i 4 tys. złotych, otrzymali kierowca lexusa oraz motocykla kawasaki. Obaj przekroczyli dopuszczalną prędkość w warunkach recydywy.

Ponadto, w miniony poniedziałek, nie tylko na terenie powiatu jasielskiego, ale także na obszarze całego kraju, prowadzone były działania „Prędkość”. Jasielscy mundurowi, w tym dniu, ujawnili 49 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Dodatkowo zatrzymali 3 prawa jazdy, za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.

KPP Jasło