wtorek, 18 czerwca, 2024

Kto zastąpi Pomprowicza?

0
Kto zastąpi Pomprowicza?
Udostępnij:

Nie wiadomo, kto będzie szefem jasielskiego sanepidu. Na czas trwających w powiecie rozgrywek o fotel starosty, konkurs został zawieszony.

W maju br. Dariusz Pomprowicz został odwołany ze stanowiska Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaśle. Pracę stracił przez nieprawidłowości, które wykazała kontrola przeprowadzona przez przedstawicieli Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie. Między innymi na jaw wyszły nierzetelne zestawienie wyjazdów dyrektora jasielskiego sanepidu, brak sprawdzenia spełniania wymogu posiadania nadzoru grzyboznawcy przez zakład zamierzający wykonywać przetwórstwo grzybów leśnych.

W związku z tym starosta jasielski ogłosił konkurs na dyrektora jasielskiego sanepidu. Oferty można było składać do 29 sierpnia br., ale w związku z tym, że nie wpłynęła żadna, termin został przedłużony do 12 września.

Dokumenty złożyły dwie osoby, ale procedura konkursowa została zawieszona. Powód? – Ze względu na zamieszanie jakie opozycja wprowadza w powiecie zawiesiłem procedurę związaną z wyłonieniem dyrektora. Zostanie rozstrzygnięta w zależności od tego jaka będzie sytuacja w naszym powiecie. Nie chciałbym w tej chwili podejmować decyzji, żeby nie być oskarżonym o to, że w ostatniej chwili póki jeszcze jest obecny zarząd chcemy „wrzucić” tam kogoś na siłę. Dlatego rozsądnym było wstrzymać się z finalną decyzją – powiedział Mariusz Sepioł.

Do czasu rozstrzygnięcia postępowania kwalifikacyjnego obowiązki dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle pełni Zbigniew Paja, dotychczasowy kierownik działu żywności i żywienia w PSSE w Jaśle.

Marzena Miśkiewicz/Nowe Podkarpacie

Tekst ukazał się w numerze 38 z dnia 21 września br. Tygodnika Regionalnego Nowe Podkarpacie