sobota, 1 kwietnia, 2023

Lato bez basenu

0
Lato bez basenu
Udostępnij:

Ruszył remont basenu odkrytego przy MOSiR w Jaśle. Żelbet zastąpi stal nierdzewna, będzie nowoczesny system uzdatniania wody, zjeżdżalnia, estetyczne otoczenie. Obiekt przystosowany zostanie dla osób niepełnosprawnych. Koszt to 4 mln 400 tys. zł, z czego 3 mln zł to pieniądze unijne.
Modernizacja obiektów basenowych obejmie nieckę główną, przelewy oraz obrzeża niecki. Cały kompleks, wraz z zapleczem sanitarnym, przystosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obecnie niecka wyłożona jest płytkami basenowymi, które zostały prawie całkowicie zniszczone w wyniku powodzi w 2010 roku. Wyglądało to nieestetycznie, a do tego wzrosły koszty związane z przygotowaniem basenu do sezonu, nie mówiąc już o obniżonym poziomie bezpieczeństwa. W ramach remontu nieckę żelbetonową zastąpi niecka ze stali nierdzewnej. Będzie też zjeżdżalnia rurowa do basenu. Zmieniony zostanie system przelewów basenowych odprowadzający nadmiar wody a przy okazji pływające na powierzchni zanieczyszczenia. Będą nowe brodziki przejściowe z prysznicami. Zmieni się także technologia uzdatniania wody basenowej, zamontowana zostanie stacja flirtów na bazie podchlorynu.

Wymienione będą niecki brodzików dla dzieci, zamontowany system także uzdatniana wody, którego do tej pory nie było.

Zmieni się też otoczenie basenu. Rozwalające się płytki chodnikowe zastąpi estetyczna kostka, wyremontowane będzie boisko plażowe, będą nowe ławki i kosze na śmieci. Przebudowane będą także szatnie, powstanie pomieszczenie socjalno-sanitarno-natryskowe dla osób niepełnosprawnych.

Gruntowny remont basenu okrytego zakończyć ma się na przełomie sierpnia i września tego roku. Wykonawcą robót jest firma Skanska, która wygrała przetarg, a nadzór budowlany pełni jasielski TBS.

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj