Redakcja portalu Twoje Jasło nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w dziale "Z prawa i z lewa". Poszczególne wypowiedzi są prywatnymi opiniami osób podpisanych pod tekstami.

Laureaci i finaliści z jasielskich szkół podstawowych

253

Aż 18 tytułów laureata i 20 tytułów finalisty wywalczyli w tegorocznych konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty uczniowie szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Jasło. Laureaci mają już teraz zapewniony wstęp do dowolnej wybranej przez siebie szkoły średniej, a finaliści otrzymują dodatkowe punkty w procesie rekrutacji.

Każdego roku uczniowie jasielskich szkół sięgają po te najwyższe laury, ale ten rok jest wyjątkowy, bo do tej pory nie udało się wywalczyć ich aż tylu. – Jesteśmy niezwykle dumni z tych osiągnięć. Ogromne znaczenie miały tu zarówno zaangażowanie i praca uczniów, jak i wsparcie merytoryczne ze strony ich nauczycieli. To kolejny dowód na to, że stawianie na rozwój i edukację naszych najmłodszych mieszkańców, przy jednoczesnym inwestowaniu w ciągłe podnoszenie kompetencji nauczycieli oraz wyposażanie szkół w najlepszy sprzęt, jest jak najbardziej słuszne i jak widać daje wymierne efekty – podkreśla Elwira Musiałowicz-Czech, zastępca burmistrza Jasła i dodaje – Pomimo tego, iż dla edukacji był to bardzo trudny i pełen wyzwań rok, nasze szkoły i ich podopieczni stanęli na wysokości zadania.

Nagrodzeni tytułem laureata i finalisty: 

Kinga Moskal (kl.8 – SP nr 12)

  • laureatka z geografii – opiekun Jadwiga Moskal
  • laureatka z biologii – opiekun Maria Kosiek
  • laureatka z chemii – opiekun Barbara Kopeć
  • finalistka z języka angielskiego – opiekun Hanna Koś
  • finalistka z fizyki – opiekun Agnieszka Bosak

Dominika Pabisz (kl. 8 – SP nr 2)

  • laureatka z matematyki – opiekun Ewa Wachel
  • laureatka z geografii – opiekun Ewa Smoszna
  • laureatka z j. polskiego – opiekun Bożena Dziadzio
  • finalistka z chemii – opiekun Elżbieta Niedźwiedź

Kazimierz Skrok-Wolski (kl.6 – SP nr 2)

  • laureat z historii – opiekun Leszek Znamirowski
  • laureat z fizyki – opiekun Bolesław Skrok-Wolski
  • finalista z geografii – opiekun Ewa Smoszna
  • finalista z chemii – opiekun Elżbieta Niedźwiedź
  • finalista z j. angielskiego – opiekun Olga Szudy-Seredyńska

Igor Sudyka (kl.6 – SP nr 2)

  • laureat z matematyki – opiekun: Maria Chrząszcz, Ewa Warchoł 
  • finalista z chemii – opiekun Elżbieta Niedźwiedź

Jan Madej (kl.8 – SP nr 12)

  • laureat z chemii – opiekun Barbara Kopeć
  • finalista z biologii – opiekun Maria Kosiek

Laureaci:

  • Antoni Moskal (kl. 6 – SP nr 12)  – laureat z informatyki – opiekun Dariusz Koś
  • Antoni Baciak (kl. 7 – SP nr 2) – laureat z historii – opiekun Leszek Znamirowski
  • Patryk Kajor (kl. 7 – SP nr 2) – laureat z biologii – opiekun Olga Szudy-Seredyńska,
  • Emila Skuba (kl. 8 – SP nr 4) –  laureatka z matematyki – opiekun Robert Tatarewicz
  • Anna Maciejczyk (kl. 8 –  SP nr 1) – laureatka z biologii – opiekun Anna Sroka, 
  • Miłosz Borda-Sieczkowski (kl. 8  – SP nr 2) – laureat z geografii – opiekun Ewa Smoszna,
  • Dominik Koba (kl. 8 – SP nr 12) – laureat z geografii – opiekun Jadwiga Moskal
  • Igor Zając (kl.8 – SP nr 12) – laureat z chemii – opiekun Barbara Kopeć

Finaliści:

  • Anna Czerkowicz (kl. 8 – SP nr 12) dwa tytuły finalistki: z matematyki – opiekun Małgorzata Szajna oraz z chemii – opiekun Barbara Kopeć
  • Agnieszka Biesiadowska ( kl. 8 – SP nr 1) dwa tytuły finalistki: z j. polskiego – opiekun Renata Erban oraz z chemii – opiekun Urszula Fejklowicz
  • Nina Kordyś (kl. 6 – SP nr 4) – finalistka z biologii – opiekun Barbara Czernecka
  • Janina Szmyd (kl.7 – SP nr 1) – finalistka z biologii – opiekun Anna Sroka
  • Szymon Nowosielski ( kl.7 – SP nr 2) – finalista z matematyki – opiekun Ewa Wachel
  • Jagoda Lew (kl. 8 – SP nr 2) – finalistka z j. polskiego – opiekun Bożena Dziadzio
  • Karolina Furmanek ( kl. 8 – SP nr 2) – finalistka z j. polskiego – opiekun Bożena Dziadzio
  • Nikodem Krok (kl. 8 – SP nr 2) – finalista z geografii – opiekun Ewa Smoszna
  • Miłosz Paździerz – (kl. 8 – SP nr 4) – finalista z biologii – opiekun Barbara Czernecka
  • Eryk Pawłowski (kl.8 –  SP nr 8) – finalista z historii – opiekun Urszula Zagórska

Przywileje laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych

Laureaci otrzymują najwyższą ocenę klasyfikacyjną z danego przedmiotu, a jeżeli otrzymali tytuł laureata z języka polskiego, matematyki lub języka nowożytnego to są również zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty w zakresie tego przedmiotu. Dodatkowo laureaci przyjmowani są w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej. Finaliści z kolei otrzymują dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkół wyższego szczebla w zależności od liczby uzyskanych tytułów (dwóch lub więcej tytułów finalisty – 10 punktów, finalisty konkursu przedmiotowego – 7 punktów).

Bardzo serdecznie gratulujemy!

Urząd Miasta w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj