sobota, 20 kwietnia, 2024

 Masz jeszcze dwa tygodnie na złożenie swojego pomysłu do JBO

0
 Masz jeszcze dwa tygodnie na złożenie swojego pomysłu do JBO
Udostępnij:

Do końca czerwca trwa nabór na propozycje projektów w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Swoją propozycję może zgłosić każdy mieszkaniec Jasła który ukończył 13 rok życia.

Mieszkańcy Jasła najlepiej znają swoje potrzeby – te z kolei – często przewijają się w rozmowach lokalnych grup i społeczności. Właśnie tak rodzą się najlepsze pomysły oparte na wspólnie wyciągniętych wnioskach. Jasielski Budżet Obywatelski jest najlepszym narzędziem do ich realizacji.

  • Zacznij od przemyślenia swojego pomysłu. Możesz w tym celu porozmawiać z sąsiadami i znajomymi. Możesz podyskutować o Twoim pomyśle w mediach społecznościowych.
  • Opisz szczegółowo swój pomysł oraz wskaż, dlaczego będzie on przydatny i jakie korzyści przyniesie dla Twojej lokalnej społeczności lub całego Jasła. Im dokładniejszy opis, tym sprawniej przebiegnie jego ocena. Jeśli twój projekt ma charakter inwestycyjny („twardy”) – opisz szczegóły takie jak: z jakiego materiału ma być wykonana ławka? Jakie zabawki znajdą się na placu zabaw? Ile i jakich książek ma być kupionych do biblioteki? Jeśli Twój projekt ma charakter nieinwestycyjny („miękki”) – wskaż na przykład: na czym mają polegać szkolenia? Kto ma wystąpić na osiedlowym pikniku? W jakiej dyscyplinie sportowej chcesz zorganizować zawody?
  • Oszacuj koszty swojej propozycji. Nie wymagamy szczegółowego kosztorysu, ale musimy wiedzieć czy podana przez Ciebie kwota wystarczy na realizację Twojego pomysłu.
  • Skorzystaj z formularza projektu dostępnego na stronie www.jaslo.pl lub www.konsultacje.um.jaslo.pl Formularz możemy Ci również wysłać, jeśli zgłosisz taką potrzebę pod adres konsutlacje@um.jaslo.pl
  • Zdobądź minimum 25 podpisów znajomych, kolegów, koleżanek czy innych osób które popierają Twój pomysł – muszą to być mieszkańcy Jasła, którzy ukończyli 13 lat.
  • Komplet dokumentów (formularz i listy poparcia) złóż w Urzędzie Miasta w Jaśle, w kancelarii na parterze. Możesz go również przesłać elektronicznie na adres konsultacje@um.jaslo.pl, czy tradycyjnie: ul. Rynek 12, 38-200 Jasło. Możesz także skorzystać z formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.konsultacje.um.jaslo.pl  lub skorzystać ze skrytki ePUAP Urzędu Miasta w Jaśle: /umjaslo/skrytka

Pomysły można zgłaszać w dwóch kategoriach:

  1. Projekty inwestycyjne np. budowa, przebudowa, modernizacja istniejącej infrastruktury miejskiej (chodniki, drogi, oświetlenie uliczne, place zabaw, parki, skwery i inne tereny zielone). Projekt zgłaszany w tej kategorii może także polegać na zakupach urządzeń. Maksymalna wartość projektu w kategorii wynosi 400 tys. złotych.
  2. Projekty pozostałe np. organizacja warsztatów, imprez artystyczno-rozrywkowych, działań związanych z edukacją, szeroko rozumianą kulturą i sprawami społecznymi. Maksymalna wartość projektu w tej kategorii wynosi 100 tys. złotych.

Urząd Miasta w Jaśle