wtorek, 27 lutego, 2024

Masz kłopoty? Spotkaj się z doradcą ZUS!

0
Masz kłopoty? Spotkaj się z doradcą ZUS!
Udostępnij:

Z końcem grudnia 2016 r. w Oddziale ZUS w Jaśle uruchomione zostało nowe stanowisko doradcze przeznaczone do obsługi klientów zalegających z realizacją swoich zobowiązań w zakresie składek na ubezpieczenia społeczne.

Doradca ds. ulg i umorzeń ma pomóc przedsiębiorcy uzyskać ulgę, zawrzeć układ ratalny lub odroczyć termin płatności. Ale nie tylko. Doradca najczęściej proponuje rozłożenie należności na raty lub odroczenie terminu płatności. Natomiast w przypadku, gdy takie umowy już są zawarte, może również zaproponować renegocjacje warunków umowy. Jest także możliwość wnioskowania o zawieszenie czynności egzekucyjnych lub wstrzymanie tych czynności.

Z pomocy doradcy może skorzystać każdy płatnik składek. W przypadku problemów ze spłatą należności, płatnik powinien w oddziale zapytać się o możliwość kontaktu z doradcą ds. ulg i umorzeń.

– Przedsiębiorcy mogą też liczyć w ZUS – ie na wsparcie opiekuna płatnika strategicznego. Jest to pomoc dla przedsiębiorców, którzy są kluczowi w danym regionie. Zazwyczaj chodzi o firmy zatrudniające wielu pracowników. Wsparcie opiekuna płatnika strategicznego polega na koordynowaniu jego wszystkich potrzeb w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych – dodaje Małgorzata Łyszczarz-Bukała, rzecznik regionalny ZUS województwa podkarpackiego.

Oddział ZUS w Jaśle zachęca przedsiębiorców, którzy mają zadłużenie w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne, do korzystania z usług doradcy ds. ulg i umorzeń.

/dr/