poniedziałek, 22 lipca, 2024

Meble biurowe do Twojego biura? Aktywne wyposażenie zachwyci Twoich pracowników

0
Meble biurowe do Twojego biura? Aktywne wyposażenie zachwyci Twoich pracowników
Udostępnij:

Dlaczego dobrze dobrane meble biurowe, lady recepcyjne, ścianki działowe, rośliny, obicia i wszystkie inne elementy biura są tak niesamowicie istotne z punktu widzenia pracownika? Ponieważ każdy z tych elementów może poprawiać komfort wykonywania codziennych obowiązków zawodowych. Najlepiej sprawdzają się jednak systemy mebli biurowych, które są aktywne i ergonomiczne, bo dzięki temu wszystkie osoby mogą dopasować je idealnie do swoich potrzeb.

Wielu pracodawców wciąż wychodzi z założenia, że meble pracownicze muszą być najtańsze, bo stanowią jedynie wydatek dla firmy. W praktyce jednak tanie meble biurowe przynoszą więcej szkody niż pożytku, bo przyczyniają się do obniżenia wydajności pracowników, ich złego samopoczucia, a nawet kłopotów zdrowotnych. Jakie funkcjonalne meble musisz więc wybrać do swojego biura, aby takich kłopotów uniknąć?

Jakie są najlepsze meble biurowe?

Wyposażenie biura AJ Produkty to rozwiązanie, które przyniesie korzyści zarówno Tobie, jak i Twoim pracownikom. Klasyczne biurka często unieruchamiają siedzące za nimi osoby na wiele godzin, prowadząc do osłabienia ich kondycji fizycznej i wielu wad postawy i kręgosłupa. Sytuację tę jednak można zmienić w bardzo łatwy i szybki sposób. 

Odpowiedzią są biura z elektryczną regulacją wysokości blatu, umożliwiające zmianę pozycji na stojącą w dowolnym momencie. Pozytywnie wpłynie to na organizmy Twoich podwładnych, a Ty skorzystasz na ich kreatywności – udowodniono, że stojące osoby są bardziej proaktywne i skore do wymyślania nowych pomysłów. 

Funkcjonalne meble biurowe

Klasyczne krzesła obrotowe słabej jakości również działają na szkodę firmy. Nie regulują sylwetki Twoich pracowników, przez co z czasem mogą nabawić się wielu problemów zdrowotnych. Urlopy rehabilitacyjne i zwolnienia L4 to obciążenie dla trudne chwile dla przedsiębiorstwa, a można ich w prosty sposób uniknąć. 

Wystarczy, że zadbasz o ergonomiczne fotele od Aj Produkty, dostępne w różnej kolorystyce, nadające się zarówno do sali konferencyjnej, jak i do codziennego siedzenia przy biurku. Najważniejsze, aby umożliwiały przybranie odpowiedniej postawy, dobre ułożenie kręgosłupa, odcinka lędźwiowego oraz głowy.

Ważne jest, by była możliwa ich regulacja w tych zakresach, bo dzięki temu każdy Twój podwładny będzie mógł je dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań.

Ergonomiczne meble gabinetowe sprawdzą się też w domu

Ergonomiczne meble nadają się również do biura domowego. Nowoczesne biurka świetnie wyglądają, a do tego pozwolą Ci na wygodne wykonywanie obowiązków zawodowych w zaciszu własnych czterech kątów. Są dostępne w różnych wersjach, kształtach i kolorach, będziesz więc mógł je dopasować do stylu swojego mieszkania oraz gabinetu czy pokoju, w którym je postawisz. 

Meble pracownicze to nie wszystko

Meble biurowe to jednak dopiero wierzchołek góry lodowej na liście rzeczy, które mogą mieć zbawienny wpływ na życie i karierę Twoich pracowników. Przede wszystkim pamiętaj, że bardzo ważna jest aktywność fizyczna i regularnie ćwiczenia. Nie muszą być intensywne, ważne jednak, aby urozmaicały cały dzień siedzenia za biurkiem.

Rozważyć możesz np. zakup biurowej bieżni lub rowerka treningowego. Open space może dzięki temu zyskać unikatowy, nowoczesny charakter, a wspólne ćwiczenia pozytywnie wpłyną na relacje w teamie. Ponadto w czasie ćwiczeń wydzielają się endorfiny, dzięki którym na twarzach Twoich podwładnych zagości uśmiech i będą chętniej przychodzić do pracy.

Zadowoleni pracownicy w dobrej formie to też większa energia, kreatywność i chęć do działania. Namawianie zaspanego człowieka do wymyślania twórczych rzeczy jest bardzo trudne i rzadko przynosi dobry efekt. Krótkie, regularne ćwiczenie, np. na platformie balansującej, może rozruszać każdego. 

Potęga ciszy i skupienia

Przyrządy do ćwiczeń oraz meble biurowe są niezwykle istotne podczas urządzania biura idealnego, nie zapominaj jednak również o stworzeniu przestrzeni dobrej do twórczej pracy i skupienia się na wykonywanych zadaniach. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo rozpraszające są dźwięki docierające do nich z zewnątrz. 

Stukanie klawiatury kolegi z biurka obok, rozmowa telefoniczna innego pracownika, głośny ekspres do kawy – wszystko to dekoncentruje, wpływa na rozkojarzenie i zmniejsza wydajność. Możesz temu jednak w szybki sposób zaradzić, korzystając np. ze ścianek działowych czy tablic. Rozdzielisz nimi poszczególne działy, by sobie niepotrzebnie nie przeszkadzały.

Dobrze na atmosferę w biurze, a także ciszę i spokój, robią materiałowe obicia mebli czy kawiaty – każdy z tych elementów pochłania część hałasu. Warto jeszcze ustalić pewne reguły, dzięki którym rozpraszaczy będzie mniej, np. wyciszanie dzwonków telefonicznych.

Odstaw tanie meble biurowe w kąt i zadbaj o komfort swoich pracowników

Jak widzisz, komfortowa przestrzeń biurowa ma bardzo wiele znaczeń. Najlepiej jednak sprawdza się połączenie ich wszystkich i sprawienie, że wykonywanie obowiązków w danym miejscu będzie dla pracowników czystą przyjemnością. 

Przekonaj się, że gwarantując im komfort i wygodę, działasz na swoją korzyść. Zdrowi i wypoczęci pracownicy to czysty zysk i szansa na rozwój firmy, a przecież to właśnie jest Twoim celem.

artykuł sponsorowany