środa, 8 lutego, 2023

Modernizacja Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle

0
Modernizacja Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle
Udostępnij:

Trwają prace budowlane w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle, które obejmują między innymi modernizację schodów i placu zabaw dla najmłodszych.

W jednej z najstarszych placówek oświatowych w Jaśle, istniejącej od 1959 roku, Przedszkolu Miejskim nr 3, rozpoczęły się prace remontowo-budowlane. Koszt modernizacji to 160 tys. złotych. Przetarg wygrała rzeszowska firma ANMARO z oddziałem w Jaśle.

Kwota pozyskana z budżetu Miasta Jasła bardzo nas satysfakcjonuje. Możemy wykonać prace, które na dzień dzisiejszy uważamy za priorytetowe i które pozwolą na lepsze funkcjonowanie naszego przedszkola, a także bezpieczeństwo naszych dzieci –  mówiła Elżbieta Krzysiak, dyrektor przedszkola.

Jak podkreśla Krzysiak, prace nie kolidują z funkcjonowaniem placówki w roku szkolnym.

Wprawdzie rok szkolny się już rozpoczął i dzieci uczęszczają do przedszkola, ale nie ma tutaj żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa, gdyż prace jakie są wykonywane na naszym terenie, są dobrze zabezpieczone i odpowiednio oznaczone – mówiła dalej.

Prace obejmują modernizację schodów od strony wschodniej i zachodniej, jak również plac zabaw dla najmłodszych, który powstanie w miejscu istniejącego do tej pory tarasu.

Cieszę się, że nasi najmłodsi podopieczni będą mieli swój plac zabaw, zwłaszcza w okresie adaptacyjnym. W tym wieku dzieci najlepiej czują się u siebie, we własnej sali. Myślę, że plac zabaw dostarczy im wiele radości, a szczególnie urządzenia w jakie będzie wyposażony – kontynuowała Krzysiak.

W przedszkolu planowane są również inne działania, dotyczące między innymi termomodernizacji budynku, czy przebudowy całego ogrodu, włączając w to budowę ogrodzenia.

Nie można zostawiać świata takim jaki jest – powiedział Janusz Korczak, wybitny pedagog, stąd czynimy kroki, aby w przyszłości osiągnąć zamierzony cel, jakim jest między innymi termomodernizacja przedszkola, a także ogrodzenie całego placu zabaw. Myślę, że Przedszkole nr 3 w Jaśle z tak bogatą historią będzie przedszkolem nie tylko atrakcyjnym ze względu na swoją ofertę edukacyjną, ale również stanie się atrakcyjne pod względem estetycznym i wizualnym – dodała dyrektor placówki.

Modernizacja przedszkola potrwa do końca listopada br.

Weronika Samborska
fot. Weronika Samborska

{gallery}galerie/modernizacja_przedszkole3{/gallery}

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj