poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Nastolatkowie ucierpieli w wypadku

0
Nastolatkowie ucierpieli w wypadku
Udostępnij:

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Cieklinie. 16-latek, kierując Microcarem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu uderzając w betonowy przepust. Kierowca i trzej pasażerowie z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed północą w Cieklinie. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący Microcarem,16-letni mieszkaniec Jasła, jechał drogą powiatową relacji Dębowiec-Folusz. W Cieklinie na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust.

W wyniku zdarzenia, zarówno kierujący jak i trzej nastoletni pasażerowie w wieku 16 i 17 lat doznali poważnych obrażeń i trafili do jasielskiego szpitala. Policjanci ustalili, że dwaj pasażerowie, 17-letni mieszkańcy Jasła byli nietrzeźwi. Policyjny alkomat wskazał u jednego 1,7 promila alkoholu, u drugiego 0,6 promila. Kierującemu pobrano krew do badania stanu trzeźwości.

Interweniujący policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, wykonali dokumentację fotograficzną. Przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

p.w/podkarpacka.policja.gov.pl