sobota, 13 lipca, 2024

W zabytkowym kościele znaleźli amunicję

0
W zabytkowym kościele znaleźli amunicję
Udostępnij:

Jasielscy policjanci interweniowali w Załężu w związku ze znalezieniem amunicji. Podczas renowacji zabytkowego kościoła pracownicy znaleźli na strychu skrzynię z amunicją pochodzącą prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Policjanci zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia żołnierzy.

W miniony piątek po godz. 8, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał informację o znalezieniu dużej ilości amunicji. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w Załężu podczas prac remontowych zabytkowego kościoła, w jednej z wież, pracownicy odnaleźli skrzynkę, w której znajdowały się naboje. Na miejsce skierowani zostali policjanci jasielskiej komendy.

Interweniujący funkcjonariusze z nieetatowej grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego zabezpieczyli znalezioną amunicję do czasu przyjazdu wojska. Łącznie w skrzyni znajdowało się 140 szt. nabojów karabinowych kaliber 7,92 mm oraz 24 szt. kaliber 7,62. Amunicja prawdopodobnie pochodzi z czasów II Wojny Światowej. Zostanie zutylizowana na wojskowym poligonie.

pw/podkarpacka.policja.gov.pl

amunicja 2