poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Nielegalni pasażerowie w naczepie tira

0
Nielegalni pasażerowie w naczepie tira
fot. KPP Jasło
Udostępnij:

Jasielscy policjanci ujawnili trzech obcokrajowców, którzy nielegalnie wjechali do Polski. Mężczyźni ukryli się w naczepie tira. Wobec podejrzenia, że bezprawnie wjechali na terytorium Polski, obcokrajowcy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W miniony piątek po godzinie 13, dyżurny jasielskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o odgłosach dochodzących z zamkniętej naczepy tira, który chwilę wcześniej wrócił z Rumunii. Okazało się, że oprócz ładunku kabli elektrycznych wewnątrz znajdowali się trzej imigranci.

Na miejsce skierowano policjantów. Po otwarciu naczepy stwierdzono, że w środku było trzech mężczyzn. Osoby te nie miały przy sobie żadnych dokumentów. Wstępnie ustalono, że są to obywatele Afganistanu i Iraku.

Imigranci dostali się do naczepy najprawdopodobniej na Węgrzech, gdzie kierowca miał przerwę wymuszoną czasem pracy. Afgańczycy chcieli dostać się najprawdopodobniej do Niemiec. Weszli do wnętrza naczepy z ładunkiem, który przyjechał na teren powiatu jasielskiego.  

Obcokrajowcy zostali przekazani strażnikom granicznym, którzy zajmą się wyjaśnianiem okoliczności przekroczenia granicy. Więcej o sprawie przeczytasz na stronie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

KPP Jasło