niedziela, 5 lutego, 2023

Nieproszony gość

0
Nieproszony gość
Udostępnij:

Do niecodziennej interwencji jasielskich strażników miejskich doszło w miniony czwartek. Dyżurny Straży Miejskiej przyjął zgłoszenie o tym, iż w budynku Urzędu Kontroli Skarbowej w Jaśle znajduje się nietoperz. Patrol niezwłocznie udał się pod wskazany adres. Złapane zwierzę zostało przewiezione i oddane pod opiekę weterynarza.

Pamiętajmy!

Gdy nietoperz wpadnie do nas z wizytą, najlepiej zgasić światło i otworzyć okna. Nietoperz powinien wówczas znaleźć wyjście i wylecieć. Jeśli nie wyleci tylko gdzieś na dłużej zawiśnie np. na ścianie, zasłonie lub meblach, lub jeśli znaleźliśmy go w dzień, najlepiej przykryć go kartonikiem, wsunąć coś sztywnego pod spód i tak zamkniętego przetrzymać do wieczora. Wówczas wypuścić na zewnątrz. Nigdy nie należy łapać nietoperza gołymi rękami.

Najważniejszą zasadą jest, aby powstrzymywać się od wszelkich działań, które mogłyby spowodować śmierć tych chronionych zwierząt. Jest to nie tylko niehumanitarne, ale i zakazane prawem i zagrożone karą grzywny, a nawet więzieniem.

Straż Miejska w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj