poniedziałek, 4 marca, 2024

Nietrzeźwy sprawcą kolizji drogowej

0
Nietrzeźwy sprawcą kolizji drogowej
Udostępnij:

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, w którym kierujący volkswagenem wjechał w nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku citroena. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy. Podczas oględzin miejsca zdarzenia policjanci zatrzymali także nietrzeźwą motorowerzystkę. Za popełnienie czynów niezgodnych z prawem nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sądem.

Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj na drodze powiatowej w Opaciu. Przed godziną 17, dyżurny jasielskiej komendy policji skierował tam policjantów wydziału ruchu drogowego, aby wykonali czynności na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Z ustaleń policjantów wynikało, że kierujący osobowym volkswagenem, 48-letni mieszkaniec gminy Jasło, jadąc drogą powiatową w kierunku Bączalu, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z osobowym citroenem. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że kierowca volkswagena jest pijany. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 2,4 promila alkoholu. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał. Nietrzeźwy 48-latek stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, a o jego losie niebawem zadecyduje Sąd.

W całej tej sytuacji nie było by nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że policjanci wykonując oględziny zatrzymali jeszcze nietrzeźwą motorowerzystkę. W miejscu zdarzenia drogowego na czas prowadzenia oględzin ruch odbywał się wahadłowo. Około godziny 18, uwagę funkcjonariuszy zwróciła motorowerzystka, która ruszając z miejsca wywróciła się na drodze powiatowej. Kobieta spanikowała na widok Policji i straciła równowagę. Podczas rozmowy miała trudności z wypowiadaniem się co wzbudziło u policjantów podejrzenie co do jej stanu trzeźwości. Policyjna intuicja nie zawiodła i w tym przypadku. Okazało się, że motorowerzystka także była nietrzeźwa. Podczas badania urządzenie wskazało w jej organizmie 2,2 promila alkoholu.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, żeby reagować i w razie potrzeby natychmiast informować Policję dzwoniąc pod nr 112.

KPP w Jaśle