niedziela, 14 lipca, 2024

Odpowiedzą za spalenie kontenerów wartych 14 tys. zł.

0
Odpowiedzą za spalenie kontenerów wartych 14 tys. zł.
Udostępnij:

Policjanci z Posterunku Policji w Tarnowcu wspólnie z funkcjonariuszami jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali podejrzanych o spalenie czternastu pojemników na odpady. Okazali się nimi młodzi mieszkańcy gminy Tarnowiec. Mężczyźni usłyszeli zarzut zniszczenia mienia. Straty jakie spowodowali oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.

Zgłoszenie o palących się kontenerach dyżurny komendy otrzymał początkiem kwietnia. Z zebranych informacji wynikało, że na terenie kilku miejscowości gminy Tarnowiec, ktoś podpalił plastikowe pojemniki na odpady. Łącznie spaleniu uległo czternaście kontenerów, z których każdy wart był tysiąc złotych.

 

Funkcjonariusze z miejscowego posterunku, po rozpytaniu świadków i oględzinach miejsc zdarzeń, rozpoczęli poszukiwania wandali. W ustalenie sprawców zaangażowani zostali również policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego. W toku prowadzonych czynności śledczy gromadzili dowody i sprawdzali różne wątki. Policyjna praca przyniosła efekt. Początkiem tygodnia, funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji wytypowali młodych mężczyzn z gminy Tarnowiec, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. 

Łącznie policjanci zatrzymali siedem osób w wieku od 17 do 20 lat. W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że podejrzani w noc przestępstwa poruszali się dwoma samochodami. Jadąc wyznaczoną trasą, zatrzymywali się w wybranych miejscowościach gminy Tarnowiec i podpalali znajdujące się na ich terenie plastikowe pojemniki na odpady.

Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się do zniszczenia kontenerów, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze. Zostali również zobowiązani do wyrównania wyrządzonej szkody. O losie jednego z podejrzanych zadecyduje sąd rodzinny, gdyż w chwili popełnienia przestępstwa miał 16 lat.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KPP w Jaśle

{gallery}galerie/16_rok/spalone_kontenery{/gallery}