piątek, 24 maja, 2024

Ośmioro poszukiwanych w rękach policjantów

0
Ośmioro poszukiwanych w rękach policjantów
fot. KPP Jasło
Udostępnij:

Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, w ciągu jednego tygodnia, zatrzymali osiem osób, które były poszukiwane do odbycia kary aresztu lub pozbawienia wolności. Najdłużej, bo 10 miesięcy w zakładzie karnym spędzi mieszkaniec gminy Jasło, który był poszukiwany w związku z popełnieniem dwóch przestępstw.

Policjanci realizując swoje ustawowe zadania m.in. w zakresie poszukiwania osób ukrywających się przed organami ścigania, współpracują z sądem i prokuraturą.

W minionym tygodniu, jasielscy patrolowcy zatrzymali łącznie osiem osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te były poszukiwane przez Sąd Rejonowy w Jaśle, celem odbycia kary pozbawienia wolności lub kary aresztu.

Najdłużej w zakładzie karnym spędzi mieszkaniec gminy Jasło. Mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 10 miesięcy. 40-latek poszukiwany był za popełnienie dwóch przestępstw. Nie tylko kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale także użył tablicy rejestracyjnej od innego pojazdu.

Jasielscy funkcjonariusze od początku tego roku zatrzymali łącznie 59 osób poszukiwanych.

KPP Jasło