piątek, 12 lipca, 2024

Oszukiwał w sklepach, jest już w rękach Policji

0
Oszukiwał w sklepach, jest już w rękach Policji
Udostępnij:

Policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który oszukiwał metodą „na przewałkę”. 50-letni obywatel Słowacji oszukał w ten sposób ekspedientki w trzech sklepach na terenie powiatu jasielskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek przed południem, policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy Policji prowadzili działania związane z ustaleniem i zatrzymaniem dwóch obcokrajowców podejrzewanych o dokonanie oszustw na terenie powiatu jasielskiego. Z zebranych informacji wynikało, że podejrzani przemieszczają się ulicami Jasła osobową mazdą na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Policjanci dość szybko natknęli się na opisany pojazd i podjęli obserwację jadąc za podejrzanym samochodem.

Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli w Gliniku Polskim. Podróżowało nim dwóch obywateli Słowacji. Okazało się, że mężczyźni zatrzymywali się wcześniej przy sklepach spożywczych w Jaśle i w Czeluśnicy. Jeden z nich wchodził do środka i oszukiwał ekspedientki metodą na tzw. „przewałkę”. Sprawca płacąc za drobne zakupy wręczał kasjerce banknot o wysokim nominale. Po otrzymaniu reszty prowokował sytuację, że chce zamienić otrzymane banknoty o niskich nominałach na banknot o wyższej wartości. Poprzez zagadywanie, pozorowanie pomyłek w liczeniu i kolejne zamiany udawało się wprowadzić w błąd kasjerki. W ten sposób wyłudzał jednorazowo 100 zł.

Podejrzanymi okazali się obywatele Słowacji w wieku 50 i 40 lat. Mężczyźni trafili do jasielskiej komendy. Na podstawie zgromadzonych dowodów, funkcjonariusze starszemu z nich postawili zarzut oszustwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu, grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci nadal zajmują się tą sprawą i ustalają okoliczności podobnych zdarzeń współpracując z innymi jednostkami Policji. Osoby, które zostały oszukane w podobny sposób mogą kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Jaśle pod nr tel. 13 443 83 10 lub 13 443 83 99.

KPP w Jaśle