wtorek, 16 kwietnia, 2024

VI dyktando regionalne w MBP w Jaśle

0
Udostępnij:

Jesteś pasjonatem języka polskiego? Ortografia i interpunkcja nie mają przed tobą tajemnic? Czekamy właśnie na ciebie! Zgłoś swój udział w VI dyktandzie regionalnym „Jasielszczyzna zna polszczyznę!” i zawalcz o tytuł regionalnego mistrza słowa!

7 listopada br. o godz. 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza miłośników języka ojczystego na szóste dyktando regionalne „Jasielszczyzna zna polszczyznę”. Dzieci, młodzież oraz dorośli, wędrując przez tajemnice języka, powalczą o miano zwycięzców w swoich kategoriach wiekowych. Podczas oczekiwania na ogłoszenie wyników uczestnicy wydarzenia wysłuchają wykładu pt. „Zmieniają się czasy, zmieniają się słowa” dr hab. Katarzyny Kłosińskiej – językoznawczyni, pracownika naukowego Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, sekretarza Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN, Trójkowej „pani od języka polskiego”.

Jasielskie dyktando to nie tylko spotkanie z językowymi zawiłościami i ciekawostkami, ale także czas dobrej zabawy, podczas której każdy z nas może jeszcze lepiej poznać język ojczysty.

Wszystkich mieszkańców Jasielszczyzny, którym bliska jest polszczyzna, prosimy o zgłaszanie się (imię i nazwisko, grupa wiekowa: szkoła podstawowa kl. IV-VI/szkoła podstawowa kl. VII, VIII, gimnazjum/szkoła ponadpodstawowa/osoby dorosłe) do 5 listopada br. drogą mailową na adres czytelnia@mbp.jaslo.pl lub osobiście w Czytelni Głównej MBP w Jaśle przy ul. Kołłątaja 1.

Współorganizatorem wydarzenia jest Jasielski Dom Kultury.

Regulamin dyktanda dostępny na stronie www.mbp.jaslo.pl

Zapraszamy!

MBP w Jaśle