sobota, 15 czerwca, 2024

Pawilony handlowe – 5 powodów, dla których warto je postawić

0
Pawilony handlowe – 5 powodów, dla których warto je postawić
Udostępnij:

Chcesz rozpocząć działalność handlową, ale masz problem ze znalezieniem lokalu stacjonarnego w rozsądnej cenie? Mała dostępność tego typu obiektów, a do tego wysokie czynsze i opłaty eksploatacyjne powodują niezadowolenie przedsiębiorców. Na szczęście mogą oni poszukać alternatywy w postaci stalowych pawilonów. Poznaj 5 zalet tego rozwiązania!

Są uniwersalne – nadają się do prowadzenia różnych rodzajów działalności handlowej.

Zaletą pawilonów handlowych jest to, że nadają się do prowadzenia różnych form działalności. Bez względu na to, czy planujesz sprzedawać odzież i obuwie, prowadzić kiosk ruchu, punkt gier losowych, czy serwować hamburgery – możesz to robić z tego miejsca. Wcześniej wystarczy po prostu zaadaptować go do konkretnych potrzeb i wyposażyć zgodnie ze standardami BHP i sanitarnymi.

Są mobilne – nie musisz wiązać się z jednym miejscem, lecz zmieniać położenie kontenera.

Dzisiaj biznes prowadzi się tam, gdzie są ludzie. W cenie jest duża mobilność, otwartość, gotowość do zmian. A co będzie Ci w nich towarzyszyło lepiej niż kontener. Pawilon handlowy nie jest na stałe przytwierdzony do gruntu, co oznacza nic innego, jak możliwość przewożenia go i przestawiania z miejsca na miejsce. Gdy obsługujesz imprezy plenerowe albo prowadzisz działalność sezonową – latem możesz być na plaży, aby zimą serwować przekąski zmarzniętym narciarzom na stoku. Nie ograniczasz swojego biznesu wyłącznie do jednej lokalizacji.

Podlegają personalizacji – decydujesz o stopniu zabudowy, obecności okien, witryn, napisów.

Kontener i każdy inny lokal jest wizytówką firmy, którą prowadzisz. Jest też niejako przy okazji nośnikiem informacji i reklamą danego miejsca, dlatego warto wykorzystać jego powierzchnię do umieszczenia widocznego logo, nazwy, hasła, wypisania produktów będących w sprzedaży czy świadczonych usług. Ale to jeszcze nie wszystko, bo producenci kontenerów bardzo często umożliwiają też ich malowanie na dowolny kolor z palety RAL.

Są tanie w nabyciu i utrzymaniu.

Zakup kontenera nie musi zrujnować Twojego budżetu. Finalna cena zawsze zależy od kilku czynników, m.in. wielkości konstrukcji i stylu jej wykonania oraz wykończenia. Ceny zaczynają się już od 12-15 tysięcy złotych. Górnego limitu nie ma, ale koszt można obniżyć rezygnując z niektórych funkcji czy elementów wyposażenia.

Są estetyczne, zgodne ze współczesnymi trendami.

W krajobrazie polskich miast widać coraz więcej kontenerów. To odpowiedź na bardzo ograniczoną przestrzeń w najbardziej zabudowanych – zabetonowanych dzielnicach, gdzie trudno o wolny lokal. Aby wpisać się w obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego, a z drugiej strony wyróżnić na tle konkurencji warto rozważyć stylowy kontener o minimalistycznej bryle.

Pawilony handlowe na stałe wpisały się w naszą rzeczywistość. Są coraz bardziej unowocześniane i rozbudowywane, np. piętrowe, z tarasami, ogródkami, okienkami do serwowania. Stanowią dużą konkurencję dla standardowych lokali.

artykuł sponsorowany